Badania i analizy

Interdyscyplinarnie analizujemy świat

Niezależnie od tego, czy chodzi o strategiczne innowacje, trendy społeczne, transformacje energetyczne czy transportowe, modele i narzędzia 4CF mogą zapewnić interdyscyplinarne i zintegrowane spojrzenie na dany temat.

Wykorzystujemy metody jakościowe i ilościowe

Wykorzystujemy jakościowe i ilościowe prognozy i scenariusze do identyfikacji i analizy przyszłych trendów politycznych, gospodarczych, technologicznych, społecznych i regionalnych.

W analizach uwzględniamy całe otoczenie

Analizujemy ramy, potencjał i znaczenie rynków poprzez spojrzenie na całe otoczenie konkurencyjne, całe regiony i/lub poszczególnych graczy. 

4CF PnyX

Potężna aplikacja do badań i warsztatów z elementami grywalizacji.

Dowiedz się więcej ⟶

4CF HalnyX

Platforma delficka 4. generacji Smart Delphi. Najbardziej zaawansowana na świecie aplikacja do konsultacji eksperckich i badań delfickich.

Dowiedz się więcej ⟶

Referencje

Firma 4CF wykonała zamówioną ekspertyzę zgodnie z warunkami umowy, terminowo i z należytą starannością.

4CF świadczy usługi na najwyższym poziomie. Produkty badawcze zostały przekazane w sposób terminowy i sprawny. Polecam firmę 4CF jako wiarygodnego i rzetelnego partnera biznesowego.

Raporty wykonano profesjonalnie, dbając nie tylko o ich jakość, ale także przejrzystość i jasność opisu. Dostarczone dane pomogły w realizacji naszych działań i chętnie będziemy kontynuować współpracę. Rekomendujemy firmę 4CF jako rzetelnego partnera.

Roman Jaworski
Z-ca Głównego Inspektora Ochrony Środowiska
Główny Inspektorat Ochrony środowiska

Cristina Ciecierski, Ph. D.
Assistant Professor
Northeastern Illinois University

Katarzyna Urbańska
Dyrektor Departamentu Prawnego
PKPP Lewiatan

Metody

Przeglądanie internetu w metodyczny, zautomatyzowany sposób z wykorzystaniem narzędzi web scraping pozwalających na wyodrębnienie danych do analizy.

Analizy  statystyczne, których wyniki pozwalają zoptymalizować strategie przedsiębiorstw i polityki publiczne. Jako jedyna w Polsce firma opieramy nasz foresight strategiczny na silnej podstawie ilościowej, integrując metody z domeny matematyki, badań społecznych i psychologii, wsparte silnikami analitycznymi i innymi narzędziami informatycznymi.

Stosujemy narzędzia sztucznej inteligencji do skanowania horyzontu i obserwacji wczesnych sygnałów zmian. Wykorzystujemy narzędzia ułatwiające eksplorację danych (data mining), w tym data scraping.

Badamy i analizujemy różnorodne zjawiska, zagadnienia i dane gospodarcze, społeczne i polityczne z uwzględnieniem trendów i megatrendów i ich konsekwencji na rozwój technologii, innowacji, rynków, branż, społeczeństwa czy państw. Nasze analizy i badania stanowią podstawę istotnych decyzji i procesów planowania strategicznego firm, organów administracji i organizacji.

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera:

Zapisując się do naszego newslettera jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych przez Ciebie danych. Administratorem Twoich danych osobowych jest 4CF Sp. z o.o., z siedzibą przy ul. Wojciecha Górskiego 9, 00-033 Warszawa.

Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu wysyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności drogą e-mailową. Twoje dane będą przetwarzane do czasu odwołania zgody – odpowiedni link będzie zawarty w każdym wysłanym przez nas newsletterze. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności. Przekazane przez Ciebie dane osobowe możemy przekazywać naszym dostawcom, którym zlecimy usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, np. dostawcom usług IT. Takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.