4CF Stranger FuturesⓇ

Strategiczna gra planszowa

4CF Stranger Futures wykorzystano w wielu przypadkach, począwszy od badania przyszłości odporności na zmiany klimatyczne poprzez cyberbezpieczeństwo a na przyszłości rozwiązań płatniczych kończąc.

Innowatorzy, analitycy trendów i rynków oraz stratedzy biznesowi sięgają po 4CF Stranger Futures by pogłębić swoje analizy i wypracować nowe hipotezy nt. rozwoju rynku, technologii lub zmian społecznych. 

Szczególnie przydaje się ona zespołom challengerów, którzy mają opracować nowe produkty.

4CF Stranger FuturesⓇ

To strategiczna gra planszowa. Została zaprojektowana z myślą o profesjonalnych zastosowaniach foresightowych, w których zbiorowa inteligencja uczestników potrzebna jest do kwestionowania założeń dotyczących przyszłości danego obszaru oraz do identyfikacji przełomowych zmian. Gra, częściowo inspirowana ramami metodologicznymi Assumption-Based Planning (ABP) RAND i metodą Delphi, w wyjątkowy sposób łączy zabawę z poważnymi i użytecznymi zastosowaniami podczas warsztatów i sesji strategicznych.

Zasady

Można w nią grać w różnych trybach. Najprostszy tryb jest najbardziej przydatny, gdy chcemy wzmocnić umiejętności kwestionowania założeń przez uczestników oraz ich zdolność wymyślania alternatywnych przyszłości. Bardziej złożone tryby gry polecamy tym, którzy poszukują dobrej analizy i opartej na niej możliwości podejmowania konkretnych działań, związanych na przykład z innowacją produktową czy planowaniem strategicznym. W tej wersji możliwa jest głębsza analiza spostrzeżeń i możliwość tworzenia raportów analitycznych, opartych bezpośrednio na wynikach gry.

 

Cele gry

Pomaga odkrywać alternatywne przyszłości, zakłócenia i/lub niespodziewanie podatne założenia

Zwiększa zdolność uczestników do wykorzystywania szans, jakie mogą wystąpić w przyszłości – świadome wyzbycie się stronniczości w rozumowaniu, rozważanie różnych scenariuszy i wydarzeń zakłócających, kwestionowanie własnych założeń i unikanie naiwnej ekstrapolacji trendów.

Wykorzystuje zbiorową inteligencję uczestników do weryfikacji założeń dotyczących przyszłości, na których opiera się strategia firmy lub polityka publiczna. 

 

Dla kogo jest gra?

Jeśli Ty, Twój zespół lub eksperci, których angażujesz do swoich projektów, próbują poradzić sobie ze złożonością przyszłości, szybkością zmian i niepewnością – 4CF Stranger Futures jest dla Ciebie. 

Niezależnie od tego, czy próbujesz wymyślić rozwiązanie dla jednego z najbardziej złożonych wyzwań na świecie, innowacyjny nowy produkt lub plan marketingowy, nieszablonowy pomysł, czy zwycięską strategię, zdecydowanie warto upewnić się już na wstępie, że Twoje założenia nie wprowadzają Cię w błąd i że przyszłość nie będzie dziwniejsza niż kiedykolwiek sobie wyobrażałeś (bo prawdopodobnie będzie!).

Główne cechy gry

Świetnie nadaje się na warsztaty dotyczące poważnych projektów wysokiej wagi jak i do zabawy.

Przetestowana w szerokim zakresie zastosowań, tematów, poziomów eksperckich i wielu środowiskach kulturowych.

W łatwy i zabawny sposób umożliwia odkrywanie wartościowych, możliwych do zastosowania spostrzeżeń.

Nigdy się nie dezaktualizuje i z łatwością dostosowuje się do wszystkich tematów.

Wysoce elastyczne zasady i wiele trybów gry, mogących zaspokoić różnorodne potrzeby i cele.

Wysoka skalowalność. Liczba graczy w jednej grupie: 3-9. Liczba graczy na warsztatach: nieograniczona.

Oficjalny zestaw do gry wyprodukowany z myślą o zrównoważonym rozwoju. Wszystkie plastikowe żetony użyte w 4CF Stranger Futures wykonane są ze starych, przetworzonych sieci rybackich, a wszystkie karty do gry wydrukowane są na papierze wykonanym w 100% z włókien pochodzących z recyklingu, pozyskiwanych z certyfikowanych lasów i innych kontrolowanych źródeł.

4CF Stranger FuturesⓇ  jest zastrzeżonym znakiem towarowym
Strategiczna gra planszowa 4CF Stranger FuturesⓇ 

Korzyści z gry

Wyniki gry mogą być wykorzystane jako dane wejściowe do raportów analitycznych.

Regulowany czas gry: możesz zagrać w grę w ciągu zaledwie 1 godziny lub rozbudować ją do całego dnia dogłębnych dyskusji prowadzonych w oparciu o krytyczne myślenie. Niektórzy użytkownicy gry decydują się na włączenie jej do planowania strategicznego lub ideacji i wykorzystują ją na bieżąco, cyklicznie. 

Bezpłatny dostęp do gry

Bezpłatną wersję gry (elementy gry do druku i zasady gry) można pobrać do celów niekomercyjnych po rejestracji tutaj. 4CF Stranger FuturesⓇ udostępniamy na licencji Creative Commons-Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowa Licencja dla celów niekomercyjnych. Jeśli chcesz korzystać z tej gry w życiu prywatnym albo w działalności non-profit, możesz zrobić to od razu po rejestracji! Jeśli chcesz wykorzystać grę 4CF Stranger FuturesⓇ w działalności zawodowej – skontaktuj się z nami.

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera:

 

 

Zapisując się do naszego newslettera jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych przez Ciebie danych. Administratorem Twoich danych osobowych jest 4CF Sp. z o.o., z siedzibą przy Plac Trzech Krzyży 10/14, 00-499 Warszawa.

Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu wysyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności drogą e-mailową. Twoje dane będą przetwarzane do czasu odwołania zgody – odpowiedni link będzie zawarty w każdym wysłanym przez nas newsletterze. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności. Przekazane przez Ciebie dane osobowe możemy przekazywać naszym dostawcom, którym zlecimy usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, np. dostawcom usług IT. Takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.