Ucz się nawigować
w warunkach VUCA

“Firmy, które stosują foresight rosną 33 proc. szybciej od swoich konkurentów
i uzyskują 100 proc. wyższy zwrot z inwestycji badawczo-rozwojowych.”

Ułatwiamy osiąganie celów w zmiennym otoczeniu

Umiejętność nawigowania w warunkach zmienności, niepewności, złożoności i niejednoznaczności stała się niezbędna w prowadzeniu bieżącej działalności i planowaniu na przyszłość. Szerokie horyzonty, kreatywność i umiejętność osiągania celów w wysoce zmiennym otoczeniu są konieczne na każdym poziomie organizacji.

Podnosimy kompetencje foresightowe

Podnosimy kompetencje menedżerów i członków zarządu w zakresie nowoczesnych metod foresightu strategicznego. Od 2013 r. współtworzymy innowacje szkoleniowe i warsztatowe UNESCO w nurcie Futures Literacy, szkoląc liderów, menedżerów, aktywistów i biznes.

Uczymy korzystać ze zmian

Nasze szkolenia uczą unikać zagrożeń oraz pozwalają tak zarządzać zmianami, aby skutecznie wykorzystywać nowe możliwości, rozwijać zrównoważony biznes i tworzyć przełomowe innowacje. 

4CF Flex

Wyjątkowe doświadczenie online i/lub warsztatowe dla Ciebie i Twojego zespołu

Dowiedz się więcej ⟶

4CF Stranger Futures

Strategiczna gra planszowa o przyszłości, pomagająca odkrywać przełomowe zmiany.

Dowiedz się więcej ⟶

Referencje

Eksperci firmy 4CF prowadzą w sposób kompetentny i rzetelny zajęcia w ramach kursu „Planowanie i realizacja analiz w ramach systemów funkcjonalnych Sił Zbrojnych RP”, którego uczestnikami są przedstawiciele wszystkich Rodzajów Sił Zbrojnych. Zajęcia prowadzone przez ekspertów 4CF są wysoko oceniane przez słuchaczy.

Polecam 4CF jako godnego zaufania partnera w zakresie Foresightu Strategicznego i Futures Literacy dla tworzenia polityk i strategii.

Zaangażowanie spółki 4CF w projekt obejmowało m.in. warsztaty foresightowe dla przedstawicieli sektora bankowego, analizę źródłową z wykorzystaniem autorskich narzędzi opartych na Al i przetwarzaniu języka naturalnego, analiz trendów, antytrendów i hipertrendów. Prace wykonano w sposób całkowicie satysfakcjonujący. Rekomenduję firmę 4CF jako wysoce profesjonalnego partnera.

kmdr prof. dr hab. Tomasz Szubrycht
Rektor – komendant AMW
Akademia Marynarki Wojennej

Riel Miller
Foresight Director
UNESCO

Patrycja Pietrzyk – Wojtaś
Manager ds. Wsparcia Sprzedaży
First Data Polska

Metody

Jesteśmy profesjonalnymi facylitatorami i moderatorami warsztatów strategicznych.

Prowadzimy stacjonarne i online szkolenia z foresightu strategicznego dla managementu i pracowników.

Występujemy i prezentujemy zagadnienia związane z przyszłością wielu dziedzin podczas kongresów, konferencji i eventów korporacyjnych.

Budujemy kulturę foresightu w przedsiębiorstwach, organizacjach rządowych i pozarządowych zgodnie z międzynarodowymi standardami.

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera:

Zapisując się do naszego newslettera jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych przez Ciebie danych. Administratorem Twoich danych osobowych jest 4CF Sp. z o.o., z siedzibą przy ul. Wojciecha Górskiego 9, 00-033 Warszawa.

Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu wysyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności drogą e-mailową. Twoje dane będą przetwarzane do czasu odwołania zgody – odpowiedni link będzie zawarty w każdym wysłanym przez nas newsletterze. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności. Przekazane przez Ciebie dane osobowe możemy przekazywać naszym dostawcom, którym zlecimy usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, np. dostawcom usług IT. Takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.