Zapotrzebowanie na kluczowe surowce w strategicznych sektorach Unii Europejskiej

Zapotrzebowanie na kluczowe surowce w strategicznych sektorach Unii Europejskiej

Analiza łańcucha dostaw i prognoza zapotrzebowania na kluczowe materiały dla strategicznych technologii i w strategicznych sektorach Unii Europejskiej – badanie foresightowe Komisji Europejskiej.

 

Aby Unia Europejska mogła osiągnąć ambitne cele, które wyznaczyła sobie w zakresie transformacji energetycznej i cyfrowej oraz agendy obronnej i kosmicznej, potrzebuje niezakłóconego dostępu do kluczowych surowców i wielu produktów, które je zawierają.

 

Komisja opublikowała badanie foresightowe „Analiza łańcucha dostaw i prognoza zapotrzebowania na surowce w strategicznych technologiach i sektorach w UE” zawierające systematyczną i szczegółową analizę kompletnych łańcuchów wartości – od surowców i materiałów przetworzonych po komponenty, zespoły i systemy – dla 15 kluczowych technologii w pięciu sektorach strategicznych (energia odnawialna, elektromobilność, przemysł, technologie cyfrowe oraz lotnictwo i kosmonautyka/obrona) odpowiedzialnych za realizację tych celów.

 

Zapoznaj się z badaniem.

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera:

 

 

Zapisując się do naszego newslettera jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych przez Ciebie danych. Administratorem Twoich danych osobowych jest 4CF Sp. z o.o., z siedzibą przy Plac Trzech Krzyży 10/14, 00-499 Warszawa.

Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu wysyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności drogą e-mailową. Twoje dane będą przetwarzane do czasu odwołania zgody – odpowiedni link będzie zawarty w każdym wysłanym przez nas newsletterze. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności. Przekazane przez Ciebie dane osobowe możemy przekazywać naszym dostawcom, którym zlecimy usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, np. dostawcom usług IT. Takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.