Wydobycie litu – załamanie możliwe już w 2025 r.

Wydobycie litu – załamanie możliwe już w 2025 r.

Dostępne prognozy podaży litu, metalu kluczowego do produkcji baterii galwanicznych są rozbieżne. Ale najbardziej pesymistyczne wskazują na możliwość załamania jego wydobycia już w 2025 r. Lit “napędza” rozwój pojazdów elektrycznych oraz, w pewnym stopniu, rozwój magazynów energii. Jest pierwiastkiem, który przybliża nas do przyszłości. 

Jeśli wzrost cen – który wciąż nie nadchodzi – nie przełoży się na zwiększenie wydobycia litu, podaż kluczowego pierwiastka wykorzystywanego w akumulatorach galwanicznych może ulec zachwianiu do 2025 roku. Tymczasem zasoby litu, choć znaczne, znajdują się pod presją transformacji energetycznej – w miarę jak samochody elektryczne zaczną przejmować drogi, zapasy minerałów zawierających ten pierwiastek stają się surowcem strategicznym.

Przeczytaj więcej na transformacja2050.pl

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera:

 

 

Zapisując się do naszego newslettera jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych przez Ciebie danych. Administratorem Twoich danych osobowych jest 4CF Sp. z o.o., z siedzibą przy Plac Trzech Krzyży 10/14, 00-499 Warszawa.

Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu wysyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności drogą e-mailową. Twoje dane będą przetwarzane do czasu odwołania zgody – odpowiedni link będzie zawarty w każdym wysłanym przez nas newsletterze. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności. Przekazane przez Ciebie dane osobowe możemy przekazywać naszym dostawcom, którym zlecimy usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, np. dostawcom usług IT. Takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.