Wiadome i niewiadome transformacji ciepłownictwa do 2050

Wiadome i niewiadome transformacji ciepłownictwa do 2050

Ważnym elementem XXVII edycji Forum Ciepłowników Polskich w Międzyzdrojach – największej konferencji branżowej w kraju, organizowanej przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie – były warsztaty foresightowe.

 

Czego jesteśmy pewni? Czego nie wiemy, a chcielibyśmy wiedzieć o transformacji energetycznej sektora? W warsztatach „Wiadome i niewiadome – jakie są ryzyka w procesie dekarbonizacji ciepłownictwa 2030–2050”, zorganizowanych przez Grupę Veolia Poland i prowadzonych przez firmę doradczą 4CF The Futures Literacy Company, specjalizującą się w długoterminowym prognozowaniu, udział wzięło ponad 50 ekspertów branżowych, przedstawicieli świata nauki oraz mediów. W toku rozmów omówiono 24 tezy, dla których następnie określono skalę prawdopodobieństwa.

 

Wśród nich znalazły się kwestie związane m.in. z dekarbonizacją oraz elektryfikacją ciepłownictwa, kontynuacją programów wsparcia dla termomodernizacji budynków oraz rozwoju odnawialnych źródeł energii (OZE), tempem rozwoju rynku biometanu oraz wodoru w kraju, efektywnością energetyczną, wdrażaniem pomp ciepła, a także MMR / SMR w sektorze oraz konkurencyjnością i płynnością funkcjonujących w Polsce przedsiębiorstw ciepłowniczych.

 

Przeczytaj więcej!

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera:

 

 

Zapisując się do naszego newslettera jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych przez Ciebie danych. Administratorem Twoich danych osobowych jest 4CF Sp. z o.o., z siedzibą przy Plac Trzech Krzyży 10/14, 00-499 Warszawa.

Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu wysyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności drogą e-mailową. Twoje dane będą przetwarzane do czasu odwołania zgody – odpowiedni link będzie zawarty w każdym wysłanym przez nas newsletterze. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności. Przekazane przez Ciebie dane osobowe możemy przekazywać naszym dostawcom, którym zlecimy usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, np. dostawcom usług IT. Takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.