Warsztaty foresightowe na spotkaniu GEEK4Food w TU Dublin

Warsztaty foresightowe na spotkaniu GEEK4Food w TU Dublin

GEEK4Food, projekt realizowany w ramach programu Erasmus+, wszedł w kolejną fazę za sprawą spotkania zorganizowanego na TU Dublin, w którym wzięli udział partnerzy projektu oraz przedstawiciele Nemos Project i Global Action Platform Convene.

 

Jednym z głównych punktów spotkania były warsztaty foresightowe prowadzone przez Bartosza Frąckowiaka z 4CF The Futures Literacy Company zatytułowane „Futures of the Food System Transition by 2040″ („Przyszłość systemów żywnościowych do 2040 r”).

 

Poruszaliśmy się po zawiłych obszarach systemów żywnościowych, zdrowia i planety, wykorzystując awangardowe założenia futures literacy i foresightu. Nasza eksploracja obejmowała sfery nowych umiejętności i kompetencji w sektorze rolno-spożywczym i biotechnologii. Zagłebiliśmy się też w sferę rolnictwa regeneracyjnego. Warsztaty te miały na celu wskazanie możliwości i wyzwań związanych z żywnością, przeanalizowanie strategii edukacyjnych i politycznych oraz naświetlenie kluczowych zielonych i cyfrowych kompetencji potrzebnych w zrównoważonym ekosystemie rolno-spożywczym.

 

Uczestnicy stworzyli 4 alternatywne scenariusze przyszłości: (1) Dychotomia bezpieczeństwa żywnościowego, (2) Zdrowi ludzie, (3) Wyżywienie AI-Natives, (4) Upadek systemów żywnościowych. Każdy z nich opisywał inną przyszłość w kontekście bezpieczeństwa żywnościowego, zrównoważonych systemów żywnościowych, marnotrawstwa żywności, (bio)technologii i innych ważnych tematów związanych z transformacją planetarnego systemu żywnościowego.

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera:

 

 

Zapisując się do naszego newslettera jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych przez Ciebie danych. Administratorem Twoich danych osobowych jest 4CF Sp. z o.o., z siedzibą przy Plac Trzech Krzyży 10/14, 00-499 Warszawa.

Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu wysyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności drogą e-mailową. Twoje dane będą przetwarzane do czasu odwołania zgody – odpowiedni link będzie zawarty w każdym wysłanym przez nas newsletterze. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności. Przekazane przez Ciebie dane osobowe możemy przekazywać naszym dostawcom, którym zlecimy usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, np. dostawcom usług IT. Takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.