Warsztat Mind the Missions w Hiszpanii

Warsztat Mind the Missions w Hiszpanii

Projekt Erasmus+ Mind the Missions robi ogromne postępy w dziedzinie zrównoważonych przemian i rozwijania umiejętności Futures Literacy! W tym tygodniu w pięknej Walencji odbyły się dwudniowe warsztaty dotyczące przyszłości.

 

Odkryliśmy, że nawet jeśli niektórzy z naszych uczestników nie byli zbyt optymistycznie nastawieni do przyszłości, wszyscy byli przekonani, że mogą w niej coś zmienić! I to jest niesamowite! Potwierdza to nasze przekonanie, że urzędnicy miast mogą odgrywać cenną rolę w transformacji, zwłaszcza gdy mają w swoich zespołach entuzjastycznych i zaangażowanych ludzi, tak jak w przypadku Câmara Municipal de Amarante i Ajuntament de València.

 

Sięgnęliśmy również głębiej, łącząc długoterminowe wizje z projektami typu moonshot, które pomogą nam zrealizować nasze cele projektowe. W tym kontekście strategiczny foresight okazał się świetnym ćwiczeniem intelektualnym i twórczym, które podważyło ortodoksyjne przekonania i pomogło uczestnikom warsztatów rozwinąć wyobraźnię, aby lepiej przygotować się na przyszłość.

 

Akceptując niepewność, proaktywnie ćwiczyliśmy projektowanie bardziej odpornych strategii, testowanie nowych ścieżek w odniesieniu do różnych scenariuszy i tworzenie solidniejszego podejścia do planowania długoterminowego.

 

W naszym projekcie transfer wiedzy leży u podstaw naszej współpracy. Uczyły się nie tylko gminy i zarządy miast, ale także inni partnerzy projektu z INOVA+, Geodesign Hub, Low Carbon Economy Foundation i Always Greener. Chcemy szeroko dzielić się naszymi wynikami i wyciągniętymi wnioskami, więc bądź na bieżąco z aktualizacjami dotyczącymi tej ekscytującej podróży, w którą wyruszamy w ramach projektu Mind the Missions!

 

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na jego stronie internetowej.

 

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera:

 

 

Zapisując się do naszego newslettera jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych przez Ciebie danych. Administratorem Twoich danych osobowych jest 4CF Sp. z o.o., z siedzibą przy Plac Trzech Krzyży 10/14, 00-499 Warszawa.

Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu wysyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności drogą e-mailową. Twoje dane będą przetwarzane do czasu odwołania zgody – odpowiedni link będzie zawarty w każdym wysłanym przez nas newsletterze. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności. Przekazane przez Ciebie dane osobowe możemy przekazywać naszym dostawcom, którym zlecimy usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, np. dostawcom usług IT. Takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.