Trendy mające wpływ na rząd i społeczeństwo

Trendy mające wpływ na rząd i społeczeństwo

U.S. Government Accountability Office (Biuro Kontroli Rządu USA) publikuje co cztery lata plan strategiczny, który ma ukierunkować jego pracę i pomóc ustawodawcom nadzorować działania władz federalnych.

Najnowszy plan zawiera 12 dokumentów dotyczących trendów, które prawdopodobnie wpłyną na rząd i społeczeństwo w ciągu najbliższych 5 do 15 lat – w tym naukę i technologię w gospodarce opartej na innowacjach, globalne łańcuchy dostaw, nierówności rasowe i etniczne oraz zagrożenia bezpieczeństwa narodowego.

Aby określić te trendy, GAO konsultowało się z ekspertami wewnętrznymi i zewnętrznymi, w tym z pracownikami Centrum Prognoz Strategicznych.

Wiele z tych trendów ma znaczenie globalne, dlatego uważamy, że warto zapoznać się z nim również w kontekście europejskim.

Kliknij tutaj, aby pobrać raport.

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera:

 

 

Zapisując się do naszego newslettera jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych przez Ciebie danych. Administratorem Twoich danych osobowych jest 4CF Sp. z o.o., z siedzibą przy Plac Trzech Krzyży 10/14, 00-499 Warszawa.

Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu wysyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności drogą e-mailową. Twoje dane będą przetwarzane do czasu odwołania zgody – odpowiedni link będzie zawarty w każdym wysłanym przez nas newsletterze. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności. Przekazane przez Ciebie dane osobowe możemy przekazywać naszym dostawcom, którym zlecimy usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, np. dostawcom usług IT. Takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.