Tak było na ECCA 2023

Tak było na ECCA 2023

Podczas konferencji ECCA | European Climate Change Adaptation w Dublinie w Irlandii odbyło się wiele inspirujących wystąpień, spotkań i rozmów. Wśród nich panel sesji plenarnej “Umożliwienie innowacji i rola przepływów finansowych” z udziałem Kirsten Dunlop z EIT Climate KIC i Lorenzo Pezzati reprezentującego Bank Rozwoju Rady Europy.

 

Innowacje jak zwykle zużywają zasoby natury i generują odpady. Poważnie degraduje to nasz system podtrzymywania życia. W konsekwencji koszty związane zarówno z łagodzeniem zmiany klimatu, jak i adaptacją do niej są niezwykle wysokie. Konieczne jest odkrycie nowego sposobu, w jaki wprowadzamy innowacje z uwzględnieniem ich wpływu na naturę w celu ulepszenia organizacji naszych systemów wartości.

 

Anna Sacio-Szymańska z 4CF The Futures Literacy Company i Alexandra Lima Revez z MaREI, UCC Climate i Media Factory wykorzystały poezję do przeformułowania założeń w 30-minutowym ćwiczeniu zatytułowanym “Odkrywanie, przeformułowanie i transformacja poprzez poezję”. W trakcie sesji uczestnicy dzielili się pomysłami i odczuciami na temat przyszłości, zgłaszali nowe pomysły oraz badali ścieżki radzenia sobie z wyzwaniami wynikającymi ze zmian klimatu.

 

Ponadto zespół badawczy University College Cork przedstawił refleksje na temat przeformułowania wiedzy na styku sztuki, nauki i “zaangażowania” oraz podzielił się spostrzeżeniami na temat tego, w jaki sposób kreatywne narzędzia mogą pomóc w przeformułowaniu naszych wizji zmian, przyszłości i zrównoważonego rozwoju, opierając się na spostrzeżeniach z programu Creative Climate Action w Irlandii.

 

Więcej informacji można znaleźć tutaj

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera:

 

 

Zapisując się do naszego newslettera jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych przez Ciebie danych. Administratorem Twoich danych osobowych jest 4CF Sp. z o.o., z siedzibą przy Plac Trzech Krzyży 10/14, 00-499 Warszawa.

Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu wysyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności drogą e-mailową. Twoje dane będą przetwarzane do czasu odwołania zgody – odpowiedni link będzie zawarty w każdym wysłanym przez nas newsletterze. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności. Przekazane przez Ciebie dane osobowe możemy przekazywać naszym dostawcom, którym zlecimy usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, np. dostawcom usług IT. Takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.