Sztuczna inteligencja i Big Data w foresighcie strategicznym

Sztuczna inteligencja i Big Data w foresighcie strategicznym

Żyjemy w stuleciu “napędzanym” przez dane. W ostatnich latach o sztucznej inteligencji, Big Data, analizach predykcyjnych (ang. Predictive Analytics), rozpoznawaniu wzorców (ang. Pattern Recognition) i Machine Learning słyszy i mówi się wszędzie. Nowe modele biznesowe wywierają rewolucyjny wpływ na procesy i infrastrukturę biznesową. Transformacja cyfrowa jest imperatywem dla każdej organizacji, a sztuczna inteligencja jej katalizatorem. 

Eksplozja Big Data i narzędzi analitycznych przyniosła nowe możliwości w dziedzinie foresightu strategicznego. Big Data i ulepszone możliwości analityczne pomagają poszerzyć wiedzę i skorygować błędy poznawcze (ang. Cognitive Biases). Niektóre techniki eksploracji danych i samouczenia się maszyn (ang. Machine Learning) można zastosować, aby odkrywać wczesne sygnały zmian i korygować błędne postrzeganie wzorców w przypadkach, gdy nimi nie są.

Przeczytaj więcej na stronie Polskiego Towarzystwa Studiów nad Przyszłością.

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera:

Zapisując się do naszego newslettera jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych przez Ciebie danych. Administratorem Twoich danych osobowych jest 4CF Sp. z o.o., z siedzibą przy ul. Wojciecha Górskiego 9, 00-033 Warszawa.

Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu wysyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności drogą e-mailową. Twoje dane będą przetwarzane do czasu odwołania zgody – odpowiedni link będzie zawarty w każdym wysłanym przez nas newsletterze. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności. Przekazane przez Ciebie dane osobowe możemy przekazywać naszym dostawcom, którym zlecimy usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, np. dostawcom usług IT. Takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.