Szokujące prognozy Saxo Banku w „Pytaniu na Śniadanie” TVP

Szokujące prognozy Saxo Banku w „Pytaniu na Śniadanie” TVP

„Szokujące prognozy” Saxo Banku to tradycyjny już eksperyment myślowy. Eksperci przewidują serię mało prawdopodobnych zdarzeń, których materializacja mogłaby wywołać wstrząs na rynkach finansowych. Saxo Bank publikuje je co roku, chcąc zwrócić uwagę na najbardziej ryzykowne scenariusze.

 

Bartosz Frąckowiak z 4CF The Futures Literacy Company tak skomentował w Pytanie na Śniadanie w Telewizja Polska S.A. te prognozy.

 

Warto podkreślić, że te przewidywania nie stanowią bazowych prognoz Saxo Banku, a raczej próbę wyobrażenia sobie alternatywnych rzeczywistości.

 

Co ciekawe, niektóre poprzednie “szokujące prognozy” się sprawdzały. Tak było z tezą, że w 2013 r. dojdzie do spadku cen złota aż o jedną trzecią – do poziomu 1200 dol. za uncję. W 2015 r. Saxo Bank prognozował z kolei decyzję o brexicie, który zapadła, choć nieco później. W tym przypadku eksperci pomylili się tylko o rok. Dwa lata później trafili z “szokującą prognozą”, że dojdzie do niespotykanej hossy na rynku kryptowalut, a w 2022 r. zmaterializowała się prognoza, że plan odejścia od paliw kopalnych zejdzie na boczny tor, gdy priorytetem dla Unii stała się odpowiedź na zbrojną agresję Rosji na Ukrainę i energetyczny szantaż wobec UE.

 

Dowiedz się więcej na ten temat!

Obejrzyj rozmowę w Pytanie na Śniadanie!

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera:

 

 

Zapisując się do naszego newslettera jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych przez Ciebie danych. Administratorem Twoich danych osobowych jest 4CF Sp. z o.o., z siedzibą przy Plac Trzech Krzyży 10/14, 00-499 Warszawa.

Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu wysyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności drogą e-mailową. Twoje dane będą przetwarzane do czasu odwołania zgody – odpowiedni link będzie zawarty w każdym wysłanym przez nas newsletterze. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności. Przekazane przez Ciebie dane osobowe możemy przekazywać naszym dostawcom, którym zlecimy usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, np. dostawcom usług IT. Takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.