Spotkanie Resilience Frontiers w Botswanie

Spotkanie Resilience Frontiers w Botswanie

4CF The Futures Literacy Company miała przyjemność facylitować spotkanie Resilience Frontiers w Gaborone, w ramach Botswana Global Adaptation Week 2022. 

Botswana Global Adaptation Week był jednym z głównych wydarzeń poświęconych adaptacji do zmian klimatu w tym roku. Celem konferencji, spotkań i warsztatów tego wydarzenia jest promocja i podnoszenie ambicji adaptacyjnych oraz przyspieszenie formułowania i wdrażania krajowych planów adaptacyjnych (NAP) w poszczególnych państwach, jak również popularyzacja myślenia foresightowego, wspomagającego budowę rezyliencji.

Podczas spotkania Resilience Frontiers różnorodni liderzy i organizacje poddali analizie osiem ścieżek Resilience Frontiers w kierunku lepszego świata, omówili wizje i wartości leżące u ich podstaw, a także zidentyfikowali priorytetowe działania, które przyspieszą podróż ku rezyliencji. Osiem ścieżek RF to:

  • Przekształcanie relacji ludzkości z naturą
  • Uczenie się przez całe życie w celu zarządzania środowiskiem
  • Zapewnienie powszechnego, sprawiedliwego oraz otwartego dostępu do big data i informacji
  • Zarządzanie wodą i innymi zasobami naturalnymi w sposób sprawiedliwy i z udziałem społecznym
  • Sprawiedliwe zarządzanie kwestiami transgranicznymi
  • Stosowanie holistycznego, skoncentrowanego na ekosystemie podejścia w celu optymalizacji przyszłego zdrowia i dobrobytu
  • Regeneracyjna produkcja żywności
  • Rozwój transformacyjnych instrumentów finansowych

Podczas spotkania zaszczycili nas swoją wizytą Prezydent Botswany Mokgweetsi Masisi oraz Philda Nani Kereng, Minister Środowiska, Ochrony Zasobów Naturalnych i Turystyki.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie Resilience Frontiers

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera:

 

 

Zapisując się do naszego newslettera jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych przez Ciebie danych. Administratorem Twoich danych osobowych jest 4CF Sp. z o.o., z siedzibą przy Plac Trzech Krzyży 10/14, 00-499 Warszawa.

Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu wysyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności drogą e-mailową. Twoje dane będą przetwarzane do czasu odwołania zgody – odpowiedni link będzie zawarty w każdym wysłanym przez nas newsletterze. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności. Przekazane przez Ciebie dane osobowe możemy przekazywać naszym dostawcom, którym zlecimy usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, np. dostawcom usług IT. Takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.