Rolnictwo przyszłości na PRECOP 28

Rolnictwo przyszłości na PRECOP 28

Kacper Nosarzewski z 4CF The Futures Literacy Company był panelistą sesji poświęconej przyszłości systemów żywnościowych i rolnictwa na konferencji klimatycznej PRECOP 28, która odbywała się 5-6 października w Katowicach.

 

Sesja poświęcona będzie następującym tematom:

  • Transformacja systemów żywnościowych w UE w obliczu zmian klimatu,
  • Transformacja rolnictwa w kierunku rolnictwa zrównoważonego – ocena dokonanych zmian, dalsze kroki,
  • Rolnik a zrównoważony system żywnościowy – szanse i wyzwania, 
  • Zachęty finansowe dla zrównoważonego rolnictwa,
  • Nowe technologie w sektorze rolno-spożywczym,
  • Redukcja emisji w systemie żywnościowym,
  • Ochrona bioróżnorodności, a wydajny system żywnościowy,
  • Biznes oraz agendy ONZ wobec powstającego nowego, zrównoważonego systemu żywnościowego.

 

Dwudniowa konferencja poprzedziła i przygotowuje do Szczytu Klimatycznego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (COP 28). PRECOP 28 to były dwa dni rozmów i spotkań, 30 inspirujących debat z udziałem ponad 150 prelegentów. W prestiżowym gronie polskich i unijnych polityków, ludzi gospodarki, przedstawicieli instytucji i organizacji poruszono najistotniejsze tematy w ich aktualnym kontekście – m.in. te dotyczące transformacji energetycznej, redukcji emisji gazów cieplarnianych, zrównoważonego finansowania, edukacji klimatycznej, zielonych miast, szans i wyzwań dla biznesu, ESG oraz zrównoważonego rolnictwa.

Tę sesję oraz inne wystąpienia można obejrzeć tutaj

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera:

 

 

Zapisując się do naszego newslettera jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych przez Ciebie danych. Administratorem Twoich danych osobowych jest 4CF Sp. z o.o., z siedzibą przy Plac Trzech Krzyży 10/14, 00-499 Warszawa.

Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu wysyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności drogą e-mailową. Twoje dane będą przetwarzane do czasu odwołania zgody – odpowiedni link będzie zawarty w każdym wysłanym przez nas newsletterze. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności. Przekazane przez Ciebie dane osobowe możemy przekazywać naszym dostawcom, którym zlecimy usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, np. dostawcom usług IT. Takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.