Regulacje dotyczące sztucznej inteligencji

Regulacje dotyczące sztucznej inteligencji

Z nowego sondażu Pew Research Center wśród amerykańskiej opinii publicznej wynika, że ​​Amerykanie spoglądają z nadzieją na możliwości poprawy codziennego życia i ludzkich zdolności przez sztuczną inteligencję. Dla respondentów istotne jest, w jaki sposób te technologie byłyby wykorzystywane, jakie byłyby ograniczenia i kto odniósłby korzyści lub straciłby, gdyby określone innowacje stały się powszechne.

Ostrożność wybrzmiewa w wyrażonych przez respondentów poglądach na sztuczną inteligencję (AI) i aplikacje ulepszające człowieka, często koncentrując się na obawach dotyczących autonomii, niezamierzonych konsekwencji i skali zmian, jakie te mogą oznaczać dla ludzi i społeczeństwa. Ludzie sądzą, że nierówności ekonomiczne mogą się pogłębić w związku z rozwojem SI, a technologie, takie jak oprogramowanie do rozpoznawania twarzy, mogą prowadzić do większej inwigilacji wybranych grup społecznych.

Kliknij tutaj aby się zapoznać z raportem.

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera:

 

 

Zapisując się do naszego newslettera jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych przez Ciebie danych. Administratorem Twoich danych osobowych jest 4CF Sp. z o.o., z siedzibą przy Plac Trzech Krzyży 10/14, 00-499 Warszawa.

Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu wysyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności drogą e-mailową. Twoje dane będą przetwarzane do czasu odwołania zgody – odpowiedni link będzie zawarty w każdym wysłanym przez nas newsletterze. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności. Przekazane przez Ciebie dane osobowe możemy przekazywać naszym dostawcom, którym zlecimy usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, np. dostawcom usług IT. Takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.