Przyszłość Pracy i Technologii 2050 – warsztat krajowy The Millennium Project

Przyszłość Pracy i Technologii 2050 – warsztat krajowy The Millennium Project

Automatyzacja i robotyzacja oraz sztuczna inteligencja to tematy przewodnie rozmów o przyszłości pracy. Mimo, że proces ten, poprzedzony mechanizacją, rozpoczął się już w zeszłym stuleciu, w ostatnich latach rozwija się coraz dynamiczniej, a używane do tego celu technologie reprezentują coraz lepszą jakość i wydajność. Jak wskazują eksperci, próby powstrzymania tych zmian w skali światowej nie będą skuteczne, a lokalne próby wyhamowania jej rozwoju mogą nieść więcej ryzyk niż korzyści.

Jak zatem dostosować się do przyszłego rynku pracy? Według ekspertów, którzy wzięli udział w konferencji i warsztatach “Future of Work & Technology 2050” zorganizowanej przez naszą firmę jako polskie przedstawicielstwo amerykańskiego think-tanku The Millennium Project oraz Instytut Pracy i Spraw Socjalnych, praca przyszłości może zyskać zupełnie inny wymiar. Warsztat, zaprojektowany przez specjalistów z naszej firmy, odbył się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie 30 czerwca 2017 r. Wzięli w nim udział m.in. naukowcy, eksperci Polskiego Towarzystwa Studiów nad Przyszłością, działacze związkowi, przedstawiciele sektora przedsiębiorstw i słuchacze Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności. Prace warsztatowe skoncentrowane były na analizie scenariuszy przyszłości pracy i techniki opracowanych przez The Millennium Project.

Wyniki warsztatu zostaną wkrótce udostępnione na stronach organizatorów: naszej firmy oraz IPiSS.

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera:

Zapisując się do naszego newslettera jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych przez Ciebie danych. Administratorem Twoich danych osobowych jest 4CF Sp. z o.o., z siedzibą przy ul. Wojciecha Górskiego 9, 00-033 Warszawa.

Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu wysyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności drogą e-mailową. Twoje dane będą przetwarzane do czasu odwołania zgody – odpowiedni link będzie zawarty w każdym wysłanym przez nas newsletterze. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności. Przekazane przez Ciebie dane osobowe możemy przekazywać naszym dostawcom, którym zlecimy usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, np. dostawcom usług IT. Takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.