Prognoza strategiczna Komisji Europejskiej

Prognoza strategiczna Komisji Europejskiej

Pod koniec czerwca Komisja Europejska przyjęła sprawozdanie dotyczące prognozy strategicznej na rok 2022. Dokument pt. „Powiązanie transformacji ekologicznej i cyfrowej w nowym kontekście geopolitycznym” określa priorytety i długofalowe ambicje wspólnoty, z uwzględnieniem wstrząsu, jakim jest agresja Rosji na Ukrainę. Ma również służyć sformułowaniu zgodnej z wartościami unijnymi odpowiedzi na wyzwania w perspektywie 2050 roku

Prognoza strategiczna Komisji Europejskiej [2022 Strategic Foresight Report] wspiera także realizację sześciu naczelnych celów Komisji, które zostały wyznaczone na nową kadencję KE (2019–2024) przez jej przewodniczą, Ursulę von der Leyen. 

Raport Jest ważną wskazówką dla decydentów. Dlatego 4CF The Futures Literacy Company przygotowało jego streszczenie w języku polskim. Aby się z nim zapoznać kliknij: Prognoza strategiczna Komisji Europejskiej 2022 [streszczenie]

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera:

 

 

Zapisując się do naszego newslettera jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych przez Ciebie danych. Administratorem Twoich danych osobowych jest 4CF Sp. z o.o., z siedzibą przy Plac Trzech Krzyży 10/14, 00-499 Warszawa.

Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu wysyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności drogą e-mailową. Twoje dane będą przetwarzane do czasu odwołania zgody – odpowiedni link będzie zawarty w każdym wysłanym przez nas newsletterze. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności. Przekazane przez Ciebie dane osobowe możemy przekazywać naszym dostawcom, którym zlecimy usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, np. dostawcom usług IT. Takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.