Oświadczenie 4CF Strategic Foresight w sprawie wojny na Ukrainie

Oświadczenie 4CF Strategic Foresight w sprawie wojny na Ukrainie

Żaden foresighter nie chce, aby kiedykolwiek spełniły się jego najgorsze scenariusze. Tworzymy je zawsze w nadziei, że uda nam się ich uniknąć. Dlatego bolesne jest, gdy dzieje się inaczej. W pełni popieramy oświadczenie naszych europejskich kolegów z FEN – sieci, do której należymy od początku jej istnienia.

Foresight Europe Network na rzecz wojny w Europie:

“Zespół kierowniczy Foresight Europe Network boleje z powodu konfliktu zbrojnego na Ukrainie, rozpoczętego przez siły zbrojne Rosji 24 lutego 2022 roku. Opłakujemy ofiary śmiertelne, które ten konflikt spowodował zarówno wśród Rosjan, jak i Ukraińców, i jesteśmy zaniepokojeni atakami na obiekty nuklearne, infrastrukturę i dzielnice cywilne na Ukrainie. Przyłączamy się do światowych przywódców, którzy dostrzegają niebezpieczny precedens, polegający na tym, że jednemu narodowi uchodzi na sucho inwazja na suwerenne terytorium innego narodu. W związku z tym zdecydowanie potępiamy niesprowokowaną i nieuzasadnioną inwazję Rosji na Ukrainę.

Przypominamy, że FEN jest otwartą siecią ludzi zainteresowanych foresightem z całej Europy. W związku z tym nasza sieć zawsze była otwarta na ludzi zajmujących się foresightem i futurologią w Rosji, na Białorusi i Ukrainie. Nasza sieć dąży do rozwijania poczucia przynależności, integracji i szacunku dla innych. Nasi koledzy z Rosji, Białorusi i Ukrainy pozostają naszymi przyjaciółmi i nadal stanowią ważną część naszej społeczności foresightowej. Będziemy pomagać sobie nawzajem w tym trudnym momencie, tak jak potrafimy i musimy.

Uznając cenną rolę, jaką foresight i badania nad przyszłością mogą odegrać w otwieraniu wyobraźni i ludzkiego potencjału, wzywamy naszą sieć do zastosowania naszych narzędzi i procesów foresightowych, aby pomóc Europie i światu w znalezieniu innowacyjnych i pokojowych ścieżek wyjścia z tego strasznego, niechcianego konfliktu zbrojnego, ku pożytkowi i dobrobytowi wszystkich ludzi. Mamy nadzieję na świat, w którym panuje pokój, w którym jest wiele możliwości uczenia się i rozwoju, a więcej ludzi może żyć swobodnie, bez strachu i zagrożenia tyranią.

Epaminondas Christophilopoulos, PhD (He/Him/His), Przewodniczący FEN

Nick Balcom Raleigh, wiceprzewodniczący FEN / przyszły przewodniczący

Anna Sacio-Szymańska, wiceprzewodnicząca FEN / przyszła przewodnicząca “

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera:

 

 

Zapisując się do naszego newslettera jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych przez Ciebie danych. Administratorem Twoich danych osobowych jest 4CF Sp. z o.o., z siedzibą przy Plac Trzech Krzyży 10/14, 00-499 Warszawa.

Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu wysyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności drogą e-mailową. Twoje dane będą przetwarzane do czasu odwołania zgody – odpowiedni link będzie zawarty w każdym wysłanym przez nas newsletterze. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności. Przekazane przez Ciebie dane osobowe możemy przekazywać naszym dostawcom, którym zlecimy usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, np. dostawcom usług IT. Takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.