Opowieści z 2050

Opowieści z 2050

Radykalne, inspirujące i skłaniające do refleksji opowieści o wyzwaniach i możliwościach naszej przyszłości. 

“Historie te opierają się na pomysłach ludzi z całego świata. Obejmują one zarówno prawdopodobne historie przyszłości rodem z science fiction, jak i fikcyjne bajki, które prowokują do abstrakcyjnego myślenia.

Opowieści i narracje są potężnym narzędziem futures literacy i myślenia o przyszłości. W ostatnich latach w ramach dyscypliny foresight walczą one o uwagę obok scenariuszy i badań trendów, i jest ku temu dobry powód. Narracje zawarte w tej broszurze, składające się na 21 opowieści, dotyczą kryzysów planetarnych, a mianowicie egzystencjalnych zagrożeń wynikających ze zmian klimatu i kryzysu bioróżnorodności. Kryzysy te są motorem napędowym Europejskiego Zielonego Ładu.”

Kliknij tutaj, aby pobrać Opowieści z 2050 roku.

Źródło: Komisja Europejska, Dyrekcja Generalna ds. Badań Naukowych i Innowacji, Stories from 2050 : radykalne, inspirujące i skłaniające do refleksji narracje o wyzwaniach i możliwościach naszej przyszłości, Schindler, T.(red.), Guadarrama Baena, G.(red.), Urząd Publikacji, 2021

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera:

 

 

Zapisując się do naszego newslettera jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych przez Ciebie danych. Administratorem Twoich danych osobowych jest 4CF Sp. z o.o., z siedzibą przy Plac Trzech Krzyży 10/14, 00-499 Warszawa.

Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu wysyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności drogą e-mailową. Twoje dane będą przetwarzane do czasu odwołania zgody – odpowiedni link będzie zawarty w każdym wysłanym przez nas newsletterze. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności. Przekazane przez Ciebie dane osobowe możemy przekazywać naszym dostawcom, którym zlecimy usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, np. dostawcom usług IT. Takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.