Nowe wywiady na transformacja2050.pl

Nowe wywiady na transformacja2050.pl

Perspektywa inwestycji w źródła gazowe w sektorze ciepłowniczym. Jakie paliwa będą obecne na rynku energetycznym do 2050 roku? O możliwości wykorzystania biogazu i konwersji kotłów węglowych na kotły biomasowe. O tym i o wszelkich innych ważnych kwestiach związanych z transformacją energetyczną możesz przeczytać na portalu transformacja2050.pl.

Wśród najnowszych wywiadów rozmowa z adwokatem Zbigniewem Kozłowskim z DWF, Wojciechem Dąbrowskim, prezesem PGE i Mariuszem Słomą z Valmet Automation. 

“Szybko podjęte decyzje inwestycyjne zarówno w technologie konwencjonalne, ale niskoemisyjne, jak i odnawialne, pozwolą na transformację tego sektora  w sposób zrównoważony i realizujący cele i postulaty europejskiego zielonego ładu.” – powiedział adwokatem Zbigniew Kozłowski – wspólnik kierujący Departamentem Środowiska i Rozwoju Projektów w kancelarii DWF (Poland).

Jakie paliwa będą obecne na rynku energetycznym do 2050 roku? O gazie i przyszłości wodoru: “Dojście do neutralności klimatycznej będzie wymagało pewnych etapów. Technologia gazowa znana jest w ciepłownictwie od lat, więc przez najbliższe kilkanaście lat wyjściem będzie gaz przy wsparciu OZE.” – mówił Wojciech Dąbrowski, prezes PGE Polska Grupa Energetyczna.

O możliwości wykorzystania biogazu i konwersji kotłów węglowych na kotły biomasowe jako jednej ze ścieżek na proste przejście z paliw węglowych, pod warunkiem dostępności biomasy mówił Mariusz Sloma z Valmet Automation.

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera:

 

 

Zapisując się do naszego newslettera jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych przez Ciebie danych. Administratorem Twoich danych osobowych jest 4CF Sp. z o.o., z siedzibą przy ul. Wojciecha Górskiego 9, 00-033 Warszawa.

Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu wysyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności drogą e-mailową. Twoje dane będą przetwarzane do czasu odwołania zgody – odpowiedni link będzie zawarty w każdym wysłanym przez nas newsletterze. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności. Przekazane przez Ciebie dane osobowe możemy przekazywać naszym dostawcom, którym zlecimy usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, np. dostawcom usług IT. Takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.