Nowa książka o przyszłości biologii syntetycznej

Nowa książka o przyszłości biologii syntetycznej

Polecamy nową książkę Amy Webb i Andrew Hessela na temat przyszłości biologii syntetycznej.

Biologia syntetyczna może zrewolucjonizować to, jak definiujemy rodzinę, jak diagnozujemy choroby i leczymy starzenie się, gdzie budujemy nasze domy i jak się odżywiamy. Ta szybko rozwijająca się dziedzina, która wykorzystuje komputery do modyfikowania lub przepisywania kodu genetycznego, doprowadziła do rewolucyjnych przełomów, takich jak szczepionki COVID mRNA, zapłodnienie in vitro i hamburgery wyhodowane w laboratorium, które smakują jak prawdziwe. Obiecuje nam to możliwości sprostania wielkim wyzwaniom: zmianom klimatu, brakowi bezpieczeństwa żywnościowego i dostępu do paliw.

Istnieją jednak poważne zagrożenia. Amy Webb, czołowa amerykańska foresighterka i Andrew Hessel poświęcają swoją nową książkę szansom i zagrożeniom związanym z biologią syntetyczną.

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera:

 

 

Zapisując się do naszego newslettera jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych przez Ciebie danych. Administratorem Twoich danych osobowych jest 4CF Sp. z o.o., z siedzibą przy Plac Trzech Krzyży 10/14, 00-499 Warszawa.

Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu wysyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności drogą e-mailową. Twoje dane będą przetwarzane do czasu odwołania zgody – odpowiedni link będzie zawarty w każdym wysłanym przez nas newsletterze. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności. Przekazane przez Ciebie dane osobowe możemy przekazywać naszym dostawcom, którym zlecimy usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, np. dostawcom usług IT. Takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.