Koncepcja Rozwoju Kraju 2050

Koncepcja Rozwoju Kraju 2050

Zdecyduj o wizji rozwoju Polski 2050! Zabierz głos w dyskusji na temat przyszłości i ważnych wyzwań stojących przed Polską w perspektywie 2050 podczas wysłuchań publicznych związanych z pracami Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej nad Koncepcją Rozwoju Kraju 2050.

Zachęcamy firmy i organizacje społeczne do udziału w organizowanych przez Ministerstwo wysłuchaniach publicznych: 17 września – Świat, Europa i Polska; 23 i 24 września – Społeczeństwo i jakość życia; 1 października – Transformacja gospodarki; 8 października – Nowe technologie; 15 października – Środowisko i zielona transformacja

Na temat naszej wizji rozwoju kraju opowie Kacper Nosarzewski, partner w 4CF Strategic Foresight i członek zarządu Polish Society for Futures Studies, prof. dr hab. Bogdan Góralczyk z Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego, Dr Wiktor Szydarowski, Dyrektor Programu ESPON Programme, Jarosław Komża ze Związku Miast Polskich, Barbara Schabowska, Dyrektorka Instytut Adama Mickiewicza, Dr Michał Paca z think tanku Klub Jagielloński.

“Świat, Europa i Polska stoją w obliczu poważnych wyzwań gospodarczych, społecznych i środowiskowych. Poszczególne miejsca na świecie nie są jednorodne pod względem zasobów i perspektyw rozwojowych, jak choćby UE, USA, państwa azjatyckie, regiony stołeczne, metropolie, małe i średnie miasta, obszary wiejskie, obszary zagrożone trwałą marginalizacją, obszary kurczące się, obszary transgraniczne, czy też obszary przechodzące transformację gospodarczą. Każdy z tych obszarów charakteryzuje się innym potencjałem rozwojowym i mierzy się z innymi wyzwaniami wewnętrznymi i zewnętrznymi. 

Na wszystkich poziomach – od lokalnego po globalny – pogłębiają się różnice gospodarcze i społeczne między poszczególnymi terytoriami oraz ich mieszkańcami, a wraz z nimi pojawiają się kolejne zagrożenia i presje. Wszystko to wynika m.in. z geopolityki, efektu skali, nierównego dostępu do rynków i wykwalifikowanej siły roboczej, a także różnic w jakości zarządzania i usług publicznych.”

Na pewno nawiążemy do Scenariuszy rozwoju kraju 2050, które 4CF wspólnie z Sobieski Institute oraz Atmoterm SA opracował dla Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju w 2019 r.

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera:

 

 

Zapisując się do naszego newslettera jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych przez Ciebie danych. Administratorem Twoich danych osobowych jest 4CF Sp. z o.o., z siedzibą przy Plac Trzech Krzyży 10/14, 00-499 Warszawa.

Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu wysyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności drogą e-mailową. Twoje dane będą przetwarzane do czasu odwołania zgody – odpowiedni link będzie zawarty w każdym wysłanym przez nas newsletterze. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności. Przekazane przez Ciebie dane osobowe możemy przekazywać naszym dostawcom, którym zlecimy usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, np. dostawcom usług IT. Takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.