Kacper Nosarzewski na Europejskim Kongresie Gospodarczym

Na tegorocznym Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach zrównoważony rozwój, zielona i cyfrowa transformacja i ESG były wspólnym mianownikiem.  Rozmowy o wynikających z nich zmianach dla biznesu i sektora publicznego były obecne w wielu debatach, panelach i wystąpieniach. Na kongresie nie mogło zabraknąć 4CF, ponieważ pomagamy naszym klientom przygotować się właśnie na nadchodzące zmiany oraz wyprzedzać je budując strategię czy decydując o inwestycjach. Obejrzyj naszą krótką relację!

“W perspektywie 2050 r. możemy liczyć na prawdziwe przełomy budowlane w środowisku miejskim, takie jak budynki integrujące wiele systemów energii ze źródeł odnawialnych lub bioniczne materiały budowlane; możemy liczyć na masową zmianę funkcji budynków oraz sposobów ich użytkowania. Pomimo tego, 95% budynków, które dziś widzimy będzie wówczas nadal stało, a znaczna ich część nie dokona upgrade’u technicznego. Dlatego jeśli chcemy dobrej przyszłości, to zabudowanie każdej nowej działki typu greenfield powinno być możliwe tylko po spełnieniu restrykcyjnych warunków technicznych i przestrzennych – tak wiele nieruchomości wymaga rewitalizacji, że nie możemy sobie pozwolić na tanie inwestycje kosztem dobra wspólnego.” – cytat z panelu Nowy europejski Bauhaus z udziałem Kacpra Nosarzewskiego podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

“ESG to fala zmian, których nie da się sprytnie obejść – w perspektywie 10-15 lat nie będzie w Polsce, w tym w sektorze spożywczym, miejsca dla produktów, które powstają z pogwałceniem praw człowieka w tym praw środowiskowych.” – mówił Kacper Nosarzewski podczas panelu “Biznes spożywczy na drodze zrównoważonego rozwoju” podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera:

 

 

Zapisując się do naszego newslettera jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych przez Ciebie danych. Administratorem Twoich danych osobowych jest 4CF Sp. z o.o., z siedzibą przy Plac Trzech Krzyży 10/14, 00-499 Warszawa.

Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu wysyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności drogą e-mailową. Twoje dane będą przetwarzane do czasu odwołania zgody – odpowiedni link będzie zawarty w każdym wysłanym przez nas newsletterze. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności. Przekazane przez Ciebie dane osobowe możemy przekazywać naszym dostawcom, którym zlecimy usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, np. dostawcom usług IT. Takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.