Jak Francja przygotowuje się na wojnę przyszłości

Jak Francja przygotowuje się na wojnę przyszłości

Pisarze science-fiction, scenarzyści i rysownicy mają misję zaprojektowania scenariuszy konfliktów – możliwych i takich, które mogą teraz wydawać się nieprawdopodobne – aby pomóc francuskiemu Ministerstwu Sił Zbrojnych przygotować się do wojen przyszłości, na lata 2030 – 2060.

Oficjalna nazwa zespołu to Red Team. To dziesięciu twórców science fiction, którzy od dwóch lat przewidują zagrożenia, z jakimi może zmierzyć się Francja w połowie XXI wieku. „Mamy do czynienia z niepewną przyszłością …musisz odważyć się myśleć inaczej, wierzyć w niemożliwe, wyobrażać sobie niewyobrażalne i kwestionować to, co wczoraj wydawało nam się niezmienne” – mówiła Minister Sił Zbrojnych Florence Parly, gdy pod koniec 2020 roku ujawniono szczegóły pierwszych scenariuszy.

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera:

 

 

Zapisując się do naszego newslettera jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych przez Ciebie danych. Administratorem Twoich danych osobowych jest 4CF Sp. z o.o., z siedzibą przy ul. Wojciecha Górskiego 9, 00-033 Warszawa.

Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu wysyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności drogą e-mailową. Twoje dane będą przetwarzane do czasu odwołania zgody – odpowiedni link będzie zawarty w każdym wysłanym przez nas newsletterze. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności. Przekazane przez Ciebie dane osobowe możemy przekazywać naszym dostawcom, którym zlecimy usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, np. dostawcom usług IT. Takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.