Foresight korporacyjny: VINCI

Foresight korporacyjny: VINCI

Wiele dużych i myślących przyszłościowo firm utworzyło zespoły specjalizujące się w strategicznym foresighcie, planowaniu scenariuszowym i analizie trendów. Całe zespoły lub konkretne osoby w firmie są odpowiedzialne za identyfikację pojawiających się trendów, potencjalnych czynników zakłócających te trendy oraz długoterminowych szans i zagrożeń, aktywnie przyczyniając się do tworzenia długoterminowych strategii korporacyjnych. Chociaż trudno jest przedstawić wyczerpującą listę tych firm, prezentujemy szereg najbardziej znanych przykładów firm, które inwestują w foresight, który pomaga im osiągać długoterminowe cele i pożądaną przyszłość.

 

VINCI jest globalnym graczem na rynku koncesji, energii i budownictwa, zatrudniającym ponad 272 tysiące osób w ponad 120 krajach. Firma założyła Leonard – platformę innowacji i foresightu, stworzoną, aby tworzyć i obsługiwać przyszłe działania biznesowe Grupy. Zespół Leonarda jest odpowiedzialny za śledzenie pojawiających się trendów w działalności biznesowej i na rynkach, na których działa VINCI, identyfikowanie długoterminowych wyzwań i celów, wskazywanie możliwości zmian w działalności Grupy i jej strukturze organizacyjnej oraz identyfikowanie nowych czynników wzrostu i opracowywanie innowacyjnych programów inkubacji i akceleracji projektów otwartych zarówno dla pracowników Grupy, jak i startupów. Julien Villalongue jest dyrektorem Leonard. Jego doświadczenie obejmuje rozpoznawanie pojawiających się trendów, wskazywanie długoterminowych wyzwań i perspektyw oraz organizowanie pionierskich programów inkubacji i akceleracji projektów. Wraz z różnorodnym zespołem specjalistów, przedsiębiorców i partnerów, Leonard dąży do zwiększenia wartości Grupy i wywiera wpływ na jej interesariuszy, szczególnie w obszarach takich jak zrównoważony rozwój miast i infrastruktura.

 

Dowiedz się więcej tutaj!

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera:

 

 

Zapisując się do naszego newslettera jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych przez Ciebie danych. Administratorem Twoich danych osobowych jest 4CF Sp. z o.o., z siedzibą przy Plac Trzech Krzyży 10/14, 00-499 Warszawa.

Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu wysyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności drogą e-mailową. Twoje dane będą przetwarzane do czasu odwołania zgody – odpowiedni link będzie zawarty w każdym wysłanym przez nas newsletterze. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności. Przekazane przez Ciebie dane osobowe możemy przekazywać naszym dostawcom, którym zlecimy usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, np. dostawcom usług IT. Takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.