Foresight korporacyjny: Shell

Foresight korporacyjny: Shell

Wiele dużych i myślących przyszłościowo firm utworzyło zespoły specjalizujące się w strategicznym foresighcie, planowaniu scenariuszowym i analizie trendów. Całe zespoły lub konkretne osoby w firmie są odpowiedzialne za identyfikację pojawiających się trendów, potencjalnych czynników zakłócających te trendy oraz długoterminowych szans i zagrożeń, aktywnie przyczyniając się do tworzenia długoterminowych strategii korporacyjnych. Chociaż trudno jest przedstawić wyczerpującą listę tych firm, prezentujemy szereg najbardziej znanych przykładów firm, które inwestują w foresight, który pomaga im osiągać długoterminowe cele i pożądaną przyszłość.

 

Shell posiada zespół ds. planowania scenariuszy, który jest liderem w opracowywaniu i stosowaniu potencjalnych scenariuszy rozwoju energetyki, służących do podejmowania odpowiednich decyzji strategicznych. Zespół ds. scenariuszy opracował dwa długoterminowe modele światowego systemu energetycznego. Pomagają one testować, kwantyfikować i badać przyszłe scenariusze rozwoju. Oferują perspektywę na obecny globalny krajobraz energetyczny, a także możliwość modelowania wielu przyszłości. Czy wodór jest przyszłością? Jaka jest rola biopaliw? Kiedy wszystkie samochody na świecie będą napędzane energią elektryczną? Scenariusze Shell są wykorzystywane przez zespoły kierownicze w Shell i przez ekspertów zewnętrznych do podejmowania decyzji w perspektywie najbliższych 50 lat.

Dowiedz się więcej!

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera:

 

 

Zapisując się do naszego newslettera jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych przez Ciebie danych. Administratorem Twoich danych osobowych jest 4CF Sp. z o.o., z siedzibą przy Plac Trzech Krzyży 10/14, 00-499 Warszawa.

Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu wysyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności drogą e-mailową. Twoje dane będą przetwarzane do czasu odwołania zgody – odpowiedni link będzie zawarty w każdym wysłanym przez nas newsletterze. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności. Przekazane przez Ciebie dane osobowe możemy przekazywać naszym dostawcom, którym zlecimy usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, np. dostawcom usług IT. Takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.