Foresight korporacyjny: General Electric (GE)

Foresight korporacyjny: General Electric (GE)

Przyjrzyjmy się pokrótce markom wykorzystującym foresight. Dziś jest to General Electric (GE).

 

Wiele dużych i myślących przyszłościowo firm utworzyło zespoły specjalizujące się w strategicznym foresightcie, planowaniu scenariuszy i analizie trendów. Te zespoły lub konkretne osoby są odpowiedzialne za identyfikację pojawiających się trendów, potencjalnych czynników zakłócających oraz długoterminowych szans i zagrożeń, aktywnie przyczyniając się do tworzenia długoterminowych strategii korporacyjnych. Chociaż trudno jest przedstawić wyczerpującą listę, przedstawiamy szereg przykładów firm znanych z inwestowania w działania foresightowe, które pomagają im osiągnąć długoterminowe cele i pożądaną przyszłość.

 

W latach sześćdziesiątych XX wieku General Electric (GE) była jedną z pierwszych firm, które zastosowały planowanie scenariuszowe. Pod kierownictwem Hermana Kahna, futurysty i jednego z pionierów planowania scenariuszowego, GE wykorzystało analizę scenariuszy do badania potencjalnych przyszłych zmian w technologii i globalnej gospodarce.

 

Obecnie różne elementy prognozowania stanowią część zintegrowanego systemu zarządzania strategicznego GE, nawet jeśli termin “prognozowanie” nie jest używany. Firma ma długą tradycję inwestowania w badania i rozwój, co pozwala jej przewidywać zmiany na rynku i postęp technologiczny. Wspierając kulturę ciągłego doskonalenia i zdolności adaptacyjnych, GE było w stanie osiągnąć pozycję lidera w różnych sektorach, od energetyki i opieki zdrowotnej po lotnictwo i produkcję. W ciągu ostatnich dziesięcioleci firma wykazała się spektakularną umiejętnością radzenia sobie z niepewnością gospodarczą i wykorzystywania pojawiających się możliwości.

 

Obecnie GE koncentruje się na odgrywaniu kluczowej roli w przyspieszaniu globalnej transformacji energetycznej i budowaniu rozwiązań dekarbonizacyjnych, a także na pomaganiu w zaspokajaniu światowych potrzeb w zakresie niezawodnej, przystępnej cenowo i zrównoważonej energii oraz bezpiecznych i wydajnych lotów. Jedna trzecia światowej energii jest wytwarzana przez GE, a 90% zakładów energetycznych na całym świecie jest wyposażonych w technologię GE. Największa na świecie zainstalowana baza prawie 38 000 komercyjnych silników lotniczych jest zasilana przez GE i ich partnerów.

Dowiedz się więcej!

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera:

 

 

Zapisując się do naszego newslettera jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych przez Ciebie danych. Administratorem Twoich danych osobowych jest 4CF Sp. z o.o., z siedzibą przy Plac Trzech Krzyży 10/14, 00-499 Warszawa.

Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu wysyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności drogą e-mailową. Twoje dane będą przetwarzane do czasu odwołania zgody – odpowiedni link będzie zawarty w każdym wysłanym przez nas newsletterze. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności. Przekazane przez Ciebie dane osobowe możemy przekazywać naszym dostawcom, którym zlecimy usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, np. dostawcom usług IT. Takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.