Foresight korporacyjny: BASF

Foresight korporacyjny: BASF

Przyjrzyjmy się pokrótce markom wykorzystującym foresight. Dziś jest to BASF.

 

Wiele dużych i myślących przyszłościowo firm utworzyło zespoły specjalizujące się w strategicznym foresightcie, planowaniu scenariuszy i analizie trendów. Te zespoły lub konkretne osoby są odpowiedzialne za identyfikację pojawiających się trendów, potencjalnych czynników zakłócających oraz długoterminowych szans i zagrożeń, aktywnie przyczyniając się do tworzenia długoterminowych strategii korporacyjnych. Chociaż trudno jest przedstawić wyczerpującą listę, przedstawiamy szereg przykładów firm znanych z inwestowania w działania foresightowe, które pomagają im osiągnąć długoterminowe cele i pożądaną przyszłość.

 

BASF ma długą historię korzystania z foresightu. Obecnie wewnętrzny think tank w BASF wykonuje szereg funkcji prognostycznych, aby zrozumieć zmiany i zidentyfikować nowe możliwości biznesowe i pola wzrostu.

 

Misją BASF New Business GmbH (BNB) jest rozwijanie nowych obszarów biznesowych poza istniejącym portfolio Grupy BASF. Firma śledzi długoterminowe trendy i innowacyjne tematy w przemyśle i społeczeństwie, a także nowe przyszłe rynki, analizuje ich potencjał wzrostu i sprawdza, czy możliwe nowe obszary biznesowe są odpowiednie dla działalności BASF. Następnie spółka zależna przekształca odpowiednie obszary tematyczne w nowe obszary działalności BASF.

 

W BNB istnieją cztery obszary operacyjne. Industry Foresight Team identyfikuje i analizuje pola poszukiwań nowych możliwości biznesowych na nowych rynkach dla BASF. Misją działającego na całym świecie zespołu Scouting & Evaluation Team jest dalszy rozwój i ocena nowych pomysłów biznesowych zidentyfikowanych przez Industry Foresight Unit. New Business Incubation Team systematycznie rozwija pomysły biznesowe i plany przyjęte przez Scouting & Evaluation Team w celu osiągnięcia realnej koncepcji, a także wprowadza nowe rozwiązania na rynek. Zespół ds. ekspansji biznesowej wspiera nowe obszary działalności poprzez funkcje marketingu, sprzedaży i technologii. BNB obejmuje również Chemovator GmbH, spółkę zależną BNB, która służy jako wewnętrzny inkubator BASF, oferując chronioną przestrzeń dla wszystkich pracowników w celu przyspieszenia wprowadzania na rynek innowacyjnych pomysłów biznesowych. Ponadto BNB posiada obecnie trzy jednostki Business Build-Up: Druk 3D (w postaci należącej w całości do BNB spółki zależnej BASF 3D Printing Solutions GmbH), E-Power Management i Functional Feed Additives (Funkcjonalne Dodatki Paszowe).

 

BNB koncentruje się na nowych materiałach, technologiach i rozwiązaniach systemowych opartych na chemii, napędzając w ten sposób postęp technologiczny poprzez opracowywanie nowych produktów.

 

BNB ściśle współpracuje z globalnymi programami badawczymi BASF i działami korporacyjnymi w celu oceny technologii i rynków. Współpracuje również z instytucjami badawczymi, uniwersytetami, start-upami i partnerami przemysłowymi.

 

Więcej informacji na stronie BASF.

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera:

 

 

Zapisując się do naszego newslettera jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych przez Ciebie danych. Administratorem Twoich danych osobowych jest 4CF Sp. z o.o., z siedzibą przy Plac Trzech Krzyży 10/14, 00-499 Warszawa.

Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu wysyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności drogą e-mailową. Twoje dane będą przetwarzane do czasu odwołania zgody – odpowiedni link będzie zawarty w każdym wysłanym przez nas newsletterze. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności. Przekazane przez Ciebie dane osobowe możemy przekazywać naszym dostawcom, którym zlecimy usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, np. dostawcom usług IT. Takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.