Firmy pozostające w tyle za trendami mogą mieć problem z finansowaniem

Firmy pozostające w tyle za trendami mogą mieć problem z finansowaniem

“Inwestycje są potrzebne do tego by wprowadzać innowacje, wychodzić z nowymi produktami, dostosować się do norm, zwiększać eksport. Finansowanie tych inwestycji długiem będzie utrudnione jeśli przedsiębiorcy nie podejmą kroków wyprzedzających. Na branżę spożywczą będą miały wpływ zmiany związane z trendami ESG (środowisko, społeczna odpowiedzialność, ład korporacyjny), a także możliwe w przyszłości rozszerzenie zakresu obowiązywania takich przepisów jak pakiet taksonomiczny. Aby mieć środki na inwestycje za 4-5 lat, a może nawet szybciej, trzeba pamiętać, że kredyty bankowe czy oferty funduszy inwestycyjnych mogą być ograniczone dla przedsiębiorców, którzy nie wykazują realnych i efektywnych działań dotyczących np. dekarbonizacji.”  – mówił na FRSiH Kacper Nosarzewski z 4CF Strategic Foresight. Przeczytaj na portalspozywczy.pl.

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera:

 

 

Zapisując się do naszego newslettera jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych przez Ciebie danych. Administratorem Twoich danych osobowych jest 4CF Sp. z o.o., z siedzibą przy ul. Wojciecha Górskiego 9, 00-033 Warszawa.

Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu wysyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności drogą e-mailową. Twoje dane będą przetwarzane do czasu odwołania zgody – odpowiedni link będzie zawarty w każdym wysłanym przez nas newsletterze. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności. Przekazane przez Ciebie dane osobowe możemy przekazywać naszym dostawcom, którym zlecimy usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, np. dostawcom usług IT. Takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.