Kacper Nosarzewski na Europejskim Forum Nowych Idei

Kacper Nosarzewski na Europejskim Forum Nowych Idei

Przyszłość pracy w biurze – witamy w nowej normalności! O zmianie naszych przyzwyczajeń w pandemicznej rzeczywistości i wymaganiach pracy biurowej mówili na EFNI 2021 w panelu organizowanym przez Polską Izbę Nieruchomości Komercyjnych m.in. Iwona Kozera, założycielka Fundacja Liderek Biznesu oraz Kacper Nosarzewski, futurysta, członek zarządu Polish Society for Futures Studies i partner firmy 4CF Strategic Foresight. 

Ponadto zasłyszeliśmy też kilka interesujących opinii w innych panelach. 

Polscy dostawcy sektora motoryzacyjnego muszą podjąć kroki do neutralności węglowej albo wypadną z łańcuchów wartości swoich klientów. Potwierdzają to Dr. Dr. Ewa Łabno-Falęcka (MB) i Wojciech Rowiński (Scania). Panel “Energia dla Mobilności”

Piotr Szumlewicz proponuje: całkowitą jawność płac, jawność wpływów i wydatków organizacji pracodawców oraz związków zawodowych oraz aby etatowi związkowcy przeszli do Państwowej Inspekcji Pracy i nie byli już opłacani przez pracodawcę.

Maciej Witucki z Konfederacji Lewiatan słusznie zauważył, że wizje startupowych innowacji rewolucjonizujących energetykę i elektromobilność (*w skali 1kW jak się potem okazuje) robią więcej szkody niż pożytku.

Frederic Faroche z Veolia Poland przedstawił potrzeby w zakresie kierunków regulacyjnych, które pomogą ciepłownictwu zdekarbonizować się: nie zmieniać tego, co działa (OZE i biomasa) 2)  oraz zmieniać, co nie działa (podział ryzyk, który ma wpływ na taryfy).

Toczyła się też interesująca dyskusja prowadzona przez Tomasza Sawczuka z Kultury Liberalnej o końcu liberalnej demokracji.

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera:

 

 

Zapisując się do naszego newslettera jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych przez Ciebie danych. Administratorem Twoich danych osobowych jest 4CF Sp. z o.o., z siedzibą przy Plac Trzech Krzyży 10/14, 00-499 Warszawa.

Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu wysyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności drogą e-mailową. Twoje dane będą przetwarzane do czasu odwołania zgody – odpowiedni link będzie zawarty w każdym wysłanym przez nas newsletterze. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności. Przekazane przez Ciebie dane osobowe możemy przekazywać naszym dostawcom, którym zlecimy usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, np. dostawcom usług IT. Takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.