Eksport zboża z Ukrainy

Eksport zboża z Ukrainy

Transport zboża z Ukrainy

Jakie są prognozy i oczekiwania odnośnie transportu zboża z Ukrainy?

Ukrainie udało się zebrać stosunkowo duże ilości zboża, ale poza samą uprawą i zbieraniem plonów, istotnym problemem pozostaje eksport. W lipcu ukraińscy rolnicy zbiorą tegoroczną pszenicę, ale może zabraknąć miejsca do jej przechowywania. Eksport nadal będzie utrudniony. Przed wojną transport odbywał się głównie drogą morską. Obecnie jest to bardzo niebezpieczne. Ukraińskie porty morskie są zablokowane, w Morzu Czarnym znajdują się miny i na jego wodach prowadzone są operacje wojenne.

Przeczytaj pełną wypowiedź Joanny Jaworskiej, Research Analyst w 4CF, dla Portalu Spożywczego tutaj.

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera:

 

 

Zapisując się do naszego newslettera jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych przez Ciebie danych. Administratorem Twoich danych osobowych jest 4CF Sp. z o.o., z siedzibą przy Plac Trzech Krzyży 10/14, 00-499 Warszawa.

Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu wysyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności drogą e-mailową. Twoje dane będą przetwarzane do czasu odwołania zgody – odpowiedni link będzie zawarty w każdym wysłanym przez nas newsletterze. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności. Przekazane przez Ciebie dane osobowe możemy przekazywać naszym dostawcom, którym zlecimy usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, np. dostawcom usług IT. Takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.