Człowiek w mieście przyszłości

Człowiek w mieście przyszłości

“Za trzydzieści, czterdzieści lat miasta nie wygrają w wyścigu o rzeczywistość”

“My kulturowo mamy potężny fetysz miasta tak jak turyści sprzed stu lat prawie. Jesteśmy zafascynowani miastem, masą albo kasą, i maszyną, które są tylko w tym mieście dostępne albo tylko w tym mieście możliwe” – powiedział Kacper Nosarzewski. – “Nawet, jeśli teraz miejski styl życia jest wymarzonym dla większości, a referencyjnym dla wszystkich, to może za trzydzieści, czterdzieści lat miasta nie wygrają w wyścigu o rzeczywistość” – dodał. 

O roli miasta w teraźniejszości i przyszłości dyskutowali dr Joanna Jurga, innowatorka i wykładowczyni, Kacper Nosarzewski, futurysta i członek zarządu Polskiego Towarzystwa Studiów nad Przyszłości i partner w 4CF, Karolina Zdrodowska, koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w Urząd m.st. Warszawy oraz Dariusz Rosiak, który czuwał nad przebiegiem dyskusji. 

“Zdaniem dr Jurgi miasto pełni głównie rolę “czynnika wspierający w tworzeniu się społeczności”. Według Karoliny Zdrodowskiej “nic tak szybko nie powoduje zmiany jak kryzys” i może dzięki chociażby kryzysowi energetycznemu powstanie “fuzja technologii i potrzeb”.

Obejrzyj więcej w TVN24 Biznes i Świat.

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera:

 

 

Zapisując się do naszego newslettera jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych przez Ciebie danych. Administratorem Twoich danych osobowych jest 4CF Sp. z o.o., z siedzibą przy Plac Trzech Krzyży 10/14, 00-499 Warszawa.

Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu wysyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności drogą e-mailową. Twoje dane będą przetwarzane do czasu odwołania zgody – odpowiedni link będzie zawarty w każdym wysłanym przez nas newsletterze. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności. Przekazane przez Ciebie dane osobowe możemy przekazywać naszym dostawcom, którym zlecimy usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, np. dostawcom usług IT. Takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.