Biologia syntetyczna

Biologia syntetyczna

Pomoże nam przetrwać czy nas zniszczy? Raport 4CF

 

Biologia syntetyczna zdobyła uwagę naukowców, rządów i inwestorów ze względu na swój transformacyjny potencjał. Jednak, zanim ruszymy naprzód, musimy zdać sobie sprawę z braków w naszej wiedzy na temat procesów biologicznych. Przewidywalność skutków odkryć biologii syntetycznej wciąż pozostaje wyzwaniem.

Geopolityka wpływa znacząco na tę dziedzinę badań. Wiodące mocarstwa nie powstrzymują się przed eksperymentami, których cel nie zawsze jest zacny. Pozostawienie biologii syntetycznej w rękach zmotywowanych zyskiem lub żądnych władzy instytucji, organizacji czy firm jest bardzo ryzykowne. Jeśli chcemy zrównoważonego rozwoju tej dziedziny musimy ustanowić silne regulacje i standardy, zadbać o akceptację społeczną, jednocześnie zdając sobie sprawę z wszelkich ryzyk, jakie niesie ze sobą ten syntetyczny świat.

Zapoznaj się z raportem!

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera:

 

 

Zapisując się do naszego newslettera jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych przez Ciebie danych. Administratorem Twoich danych osobowych jest 4CF Sp. z o.o., z siedzibą przy Plac Trzech Krzyży 10/14, 00-499 Warszawa.

Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu wysyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności drogą e-mailową. Twoje dane będą przetwarzane do czasu odwołania zgody – odpowiedni link będzie zawarty w każdym wysłanym przez nas newsletterze. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności. Przekazane przez Ciebie dane osobowe możemy przekazywać naszym dostawcom, którym zlecimy usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, np. dostawcom usług IT. Takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.