Biennale Warszawa 2022

Biennale Warszawa 2022

Czy nasze życie jest lepiej zrozumiałe i przewidywalne dla algorytmów niż dla nas samych? Czy każdy z nas jest już dawno sklasyfikowany i wystawiony na sprzedaż?

Przeczytajcie koniecznie bardzo interesującą rozmowę Bartosza Frąckowiaka z Sylwią Niemczyk w Przekroju na temat tegorocznego Biennale Warszawa 2022 poświęconego sieciom, algorytmom, sztucznej inteligencji i tolkienowskim palantirom.

A w niej o nowych technologiach i autorytaryzmie z Peterem Thielem i Palantir Technologies w tle, mechanizmach funkcjonujących w obszarze współczesnych technologii, sztucznej inteligencji czy sieci neuronowych: patrzenia w przyszłość i przeszłość, klasyfikacji i predykcji, zbierania danych i na ich podstawie opisywania wzorców i reguł ludzkich zachowań.

Również o dziełach Heleny Nikonole “Bird Language”, Kyriaki Goni “Networks of Trust” i ciekawych projektach “Made to Measure” kolektywu Laokoon czy książce “Wiek kapitalizmu inwigilacji” Shoshany Zuboff. Kliknij link do artykułu.

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera:

 

 

Zapisując się do naszego newslettera jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych przez Ciebie danych. Administratorem Twoich danych osobowych jest 4CF Sp. z o.o., z siedzibą przy Plac Trzech Krzyży 10/14, 00-499 Warszawa.

Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu wysyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności drogą e-mailową. Twoje dane będą przetwarzane do czasu odwołania zgody – odpowiedni link będzie zawarty w każdym wysłanym przez nas newsletterze. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności. Przekazane przez Ciebie dane osobowe możemy przekazywać naszym dostawcom, którym zlecimy usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, np. dostawcom usług IT. Takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.