93 współczesne barbarzyństwa z perspektywy 2123 r.

93 współczesne barbarzyństwa z perspektywy 2123 r.

Krótkowzroczne byłoby założenie, że my, jako ludzkość, osiągnęliśmy taki poziom dojrzałości, że kolejne pokolenia nie uznają przynajmniej niektórych aspektów naszej – pozornie cywilizowanej – codzienności za odpychające, czy wręcz żałosne. Im szybciej my, ludzie, zdamy sobie sprawę z naszego „współczesnego barbarzyństwa”, tym szybciej będziemy mogli wejść na drogę ku lepszej, bardziej dojrzałej ludzkości. 

 

Zapytaliśmy więc 60 futurystów z całego świata: „Co w dzisiejszej rzeczywistości będzie budzić odrazę kolejnych pokoleń?” Szczególnie interesowały nas odkrywcze pomysły, o których ludzkość w dużej mierze jeszcze nie myśli. Odpowiedzi, które dla wielu respondentów okazały się prawdziwą rewelacją, obejmują zjawiska, które dopiero nabierają kształtów i z perspektywy przyszłości mogą wiązać się z różnymi wyzwaniami. Inne zgłoszone pomysły są już obecne w dyskursie publicznym i potwierdzają obszary, w których świat musi się zmienić.

 

Zapoznaj się z raportem i grafiką. 

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera:

 

 

Zapisując się do naszego newslettera jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych przez Ciebie danych. Administratorem Twoich danych osobowych jest 4CF Sp. z o.o., z siedzibą przy Plac Trzech Krzyży 10/14, 00-499 Warszawa.

Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu wysyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności drogą e-mailową. Twoje dane będą przetwarzane do czasu odwołania zgody – odpowiedni link będzie zawarty w każdym wysłanym przez nas newsletterze. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności. Przekazane przez Ciebie dane osobowe możemy przekazywać naszym dostawcom, którym zlecimy usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, np. dostawcom usług IT. Takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.