15. rocznica założenia przez 4CF polskiego węzła The Millennium Project

15. rocznica założenia przez 4CF polskiego węzła The Millennium Project

The Millennium Project to globalny think tank założony w 1996 roku w ramach Amerykańskiej Rady Uniwersytetu Narodów Zjednoczonych, który stał się niezależny w 2009 roku i rozrósł się do 73 węzłów na całym świecie.

 

Celem działalności think tanku jest poprawa perspektyw ludzkości na budowanie lepszej przyszłości, a misją – doskonalenie i propagowanie przyszłościowego myślenia, aby podejmować lepsze decyzje już dziś.

 

Niektóre z osiągnięć The Millennium Project to:

  • Stworzenie systemu umożliwiającego wspólne myślenie o przyszłości – 73 węzły (grupy osób i instytucji) łączące globalne i lokalne perspektywy
  • Stworzenie ram do śledzenia i interpretacji globalnych zmian
  • Wkład edukacyjny – szkolenie stażystów z ponad 30 państw, możliwość korzystania z materiałów think tanku przez 1000 uniwersytetów i Nagrody Milenijne
  • Integracyjny i partycypacyjny system pomiaru globalnego postępu/ regresu – Indeks Stanu Przyszłości (SOFI) – indeksy globalne i krajowe
  • Największy zbiór metod badania przyszłości – 37 metod, 39 rozdziałów, 1300 stron, recenzowane na całym świecie (Futures Research Methodology 3.0)
  • Globalny system zbiorowej wiedzy na temat przyszłości

Dowiedz się więcej!

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera:

 

 

Zapisując się do naszego newslettera jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych przez Ciebie danych. Administratorem Twoich danych osobowych jest 4CF Sp. z o.o., z siedzibą przy Plac Trzech Krzyży 10/14, 00-499 Warszawa.

Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu wysyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności drogą e-mailową. Twoje dane będą przetwarzane do czasu odwołania zgody – odpowiedni link będzie zawarty w każdym wysłanym przez nas newsletterze. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania informacji dotyczących 4CF Sp. z o.o. i jej działalności. Przekazane przez Ciebie dane osobowe możemy przekazywać naszym dostawcom, którym zlecimy usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, np. dostawcom usług IT. Takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.