The Millennium Project, międzynarodowy think-tank, zajmujący się studiami nad przyszłością, działa lokalnie za pośrednictwem inicjatyw kontynentalnych. W Europie oddziały te zrzeszone są w Europejskim Kolegium Foresightu Regionalnego.
W ramach współpracy europejskiej instytucji zrzeszonych w European Regional Foresigth College, firma 4CF, która pełni w polsce funckję przedstawicielstwa The Millennium Project, zorganizowałoa21 i 22 listopada międzynarodowe spotkanie branżowe w Warszawie. W ramach tego wydarzenia, 22 listopada na Uniwersytecie Warszawskim odbyło się otwarte seminarium z udziałem zagranicznych specjalistów oraz ekspertów z 4CF, które przyciągnęło uwagę przedstawicieli ministerstw, organizacji gospodarczych i uczelni wyższych z różnych stron kraju, zainteresowanych tematyką foresightową.
Sukces seminarium potwierdził wskazywaną potrzebę szerzenia w Polsce kultury foresightu wysokiej jakości, której rzecznikiem jest również nasze stowarzyszenie. Spotkanie w Warszawie odbyło się w związku z konferencją klimatyczną COP 19, której wyniki przedstawiła przedstawicielka United Nations Global Compact. Partnerem seminarium był Wydział „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego.