4CF Surf the Future

I recommend 4CF as a dependable partner in Strategic Foresight and Futures Literacy for policy-making and Strategy.

Riel Miller, Foresight Director, UNESCO

Wyniki projektów, jak i sposób, w jaki były realizowane, przekonują mnie o profesjonalizmie i nowatorstwie firmy 4CF na rynku polskim.

Krystian Chmielewski, VicePresident Kongsberg Defence & Aerospace Polska

4CF provided foresight expertise at a highest level of professional skill.

Alberte Ruud, Senior Advisor, Norwegian Public Road Administration

Eksperci firmy 4CF z powodzeniem wdrożyli narzędzie do badań delfickich w czasie rzeczywistym HalnyX na potrzeby prac eksperckich.

Irena Pichola, Partner, Członek Zarządu, Deloitte Advisory Sp. z o.o.

Firma 4CF świadczy usługi z zakresu Foresightu Biznesowego na najwyższym poziomie.

Marcin Kubajczyk, Dyrektor Marketingu, Hoop Polska
4CF ma jasną misję, którą konsekwentnie realizujemy już od ponad dekady – badamy przyszłość, aby pomóc naszym klientom w podejmowaniu trafnych decyzji strategicznych. Innymi słowy, wspomagamy przedsiębiorstwa i instytucje na całym świecie w skutecznej realizacji celów przez kształtowanie przyszłości i wykorzystanie pojawiających się szans.
Dzięki ścisłej specjalizacji w foresighcie strategicznym, gałęzi doradztwa strategicznego kluczowej dla realizacji planów w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu rynkowym, możemy zagwarantować realizację zadań na najwyższym poziomie, co potwierdzają nasi klienci z Polski, Europy i innych kontynentów. Dbamy o to, aby nasi klienci byli zawsze o krok przed swoją konkurencją – utrzymujemy się w światowej czołówce stale doskonaląc metodologię i aktywnie współpracując z czołowymi ośrodkami międzynarodowymi.
Skąd nazwa “4CF”?

Jest kilka powodów:
Po pierwsze, 4CF to skrót od łacińskiego tempus est carpendi futurumczas, by chwytać przyszłość!
Po drugie, jest to nawiązanie do czwartego elementu długoterminowej analizy strategicznej, czyli kultury foresightu – 4.Culture of Foresight .
Po trzecie… może opowiemy na spotkaniu?

I recommend 4CF as a dependable partner in Strategic Foresight and Futures Literacy for policy-making and Strategy.
Riel Miller

Foresight Director, UNESCO

Eksperci firmy 4CF z powodzeniem wdrożyli narzędzie do badań delfickich w czasie rzeczywistym HalnyX na potrzeby prac eksperckich.
Iwona Pichola

Członek Zarządu, Deloitte Polska

Publikację Państwa uważam za niezwykle potrzebną. Pozwala ona z większym optymizmem patrzeć w przyszłość polskich inwestycji drogowych. Narodowy Bank Polski z uwagą obserwuje postępy inwestycji infrastrukturalnych w kraju. Są one ważnym czynnikiem wpływającym na potencjał polskiej gospodarki.
Robert Jagiełło

Dyrektor Gabinetu Prezesa, Narodowy Bank Polski

Raporty wykonano profesjonalnie, dbając nie tylko o ich jakość, ale także przejrzystość i jasność opisu. Dostarczone dane pomogły w realizacji naszych działań i chętnie będziemy kontynuować współpracę. Rekomendujemy firmę 4CF jako rzetelnego partnera.
Katarzyna Urbańska

Dyrektor Departamentu Prawnego, PKPP Lewiatan

Współpracowaliśmy z 4CF w projektach z zakresu strategii i analiz wyprzedzających w dziedzinie bezpieczeństwa narodowego oraz przemysłu zbrojeniowego. 4CF to kompetentni specjaliści w dziedzinie foresightu strategicznego.
Krystian Chmielewski

Vice President, Kongsberg Defence & Aerospace Polska

4CF provided foresight expertise at a highest level of professional skill. I recommend 4CF to potential future partners and customers in the field of strategic foresight.
Alberte Ruud

Senior Advisor, Norwegian Public Road Administration

4CF provides services on the highest level. Our collaboration is very successful. Research products were conveyed in a timely and efficient manner. I recmmend 4CF as a credible and reliable business partner.
Cristina Ciecierski, Ph. D.

Assistant Professor, Northeastern Illinois University

Kontynuujemy współpracę z 4CF i polecamy tę firmę wszystkim potencjalnym klientom. Firma 4CF jest w pełni godnym zaufania partnerem, a powierzone zadania realizuje szybko i z pełnym zaangażowaniem.
Tomasz Jankowski

Dyrektor Finansowy, Allenort

Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej współpracy z firmą 4CF. Ze względu na wysoką jakość dostarczonych opracowań oraz rzetelność w wykonywaniu prac, przekazujemy nasze rekomendacje dla potencjalnych klientów i partnerów firmy 4CF.
Jarosław Bełdowski

Prezes Zarządu, Fundacja FOR

Firma 4CF wykonała zamówioną ekspertyzę zgodnie z warunkami umowy, terminowo i z należytą starannością.
Roman Jaworski

Z-ca Głownego Inspektora Ochrony Środowiska, Główny Inspektorat Ochrony środowiska

4CF provided research design and coordination at a high level of professional skill. I recommend him to potential future partners and customers in the field of strategic foresight.
Cristiano Cagnin

Senior Advisor, CGEE

Firma 4CF świadczy usługi z zakresu Foresightu Biznesowego na najwyższym poziomie. Jest wiarygodnym i rzetelnym partnerem biznesowym i w pełni zasługuje na zarekomendowanie innym potencjalnym klientom.
Marcin Kubajczyk

Dyrektor Marketingu, Hoop Polska

Historia firmy

Firma 4CF powstała w 2007 roku, wkrótce po tym gdy projekt przedsięwzięcia otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie organizowanym przez Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii UW (UOTT), ufundowaną przez TechnoPort S.A.

Kolejne lata to okres dynamicznego rozwoju firmy i stale poszerzające się grono zadowolonych klientów. W 2008 roku rozpoczęliśmy współpracę m.in. z Hoop S.A. i realizowaliśmy projekty dla Światowej Organizacji Zdrowia oraz Bloomberg Initiative. Rozbudowaliśmy naszą ofertę, mając na względzie potrzeby zgłaszane przez naszych klientów. W portfolio naszych analiz znalazły sie także usługi stworzone z myslą o instytucjach.

The Millennium Project

Na początku 2009 roku założyliśmy polski oddział organizacji The Millennium Project – największego think-tanku foresightowego świata, unikalnej organizacji eksperckiej reprezentowanej w ponad 40 krajach na wszystkich kontynentach. The Millennium Project zapewnia dostęp do sieci ponad 4 tysięcy ekspertów z każdej dziedziny specjalizacji, oraz do najnowszych metodologii i narzędzi, aby realizować najlepsze badania foresightowe dla rządów państw (m.in. Kuwejt, USA, Azerbejdżan, Egipt, Argentyna), światowych korporacji (takich jak, Motorola, Monsanto, Ford Corporation, Royal Dutch Shell) oraz Banku Światowego i instytucji ONZ. 4CF ściśle współpracuje przy realizacji projektów TMP oraz w rozwoju metodologii.

Foresight Educational and Research Network

W 2012 roku 4CF dołączyło do grona najlepszych na świecie firm zajmujących się prognozowaniem długoterminowym i doradztwem, w klasyfikacji Foresight Education and Research Network (FERN). Cieszymy się ze współpracy z FERN, która promuje odpowiedzialne i profesjonalne studia nad przyszłością.

4CF to współcześnie jedyna na polskim rynku firma wyspecjalizowana w strategiach długoterminowych. Stała współpraca m.in. z UNESCO oraz strategami wojskowymi pozwala nam na oferowanie naszym klientom najnowocześniejszych na świecie rozwiązań służących zdobywaniu i utrzymywaniu przewagi strategicznej. Dziesiątki zrealizowanych przez nas z sukcesem projektów dla biznesu i instytucji publicznych na całym świecie najlepiej świadczą o naszych kompetencjach.

Z naszych usług skorzystali między innymi:

Czy zastanawiały Cię kiedyś te kwestie?

Foresight Viking

Jak będzie się zmieniał mój rynek w najbliższej dekadzie? Jakie siły mogą go diametralnie przeobrazić, kiedy i dlaczego?

Foresight Viking

Jak mogę skutecznie wyprzedzać nadchodzące zmiany? Jak nie dać się zaskoczyć?

Foresight Viking

Jak mogę zbudować strategię, która zapewni realizację ambitnych celów mojej organizacji oraz pozwoli zachować elastyczność niezbędną w gwałtownie zmieniającym się otoczeniu?