Historia firmy

Firma 4CF powstała w 2007 roku (początkowo jako 4C Future), wkrótce po tym, gdy projekt przedsięwzięcia otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie organizowanym przez Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii UW (UOTT), ufundowaną przez TechnoPort S.A.

4CF Technoport
4CF WHO

Kolejne lata to okres dynamicznego rozwoju firmy i stale poszerzające się grono zadowolonych klientów. W 2008 roku rozpoczęliśmy współpracę m.in. z Hoop S.A. i realizowaliśmy projekty dla Światowej Organizacji Zdrowia oraz Bloomberg Initiative. Rozbudowaliśmy naszą ofertę, mając na względzie potrzeby zgłaszane przez naszych klientów. W portfolio naszych analiz znalazły się także usługi stworzone z myślą o organach władzy publicznej.

The Millennium Project

Na początku 2009 roku założyliśmy polski oddział organizacji The Millennium Project – największego think-tanku foresightowego świata, unikalnej organizacji eksperckiej reprezentowanej w 60 krajach na wszystkich kontynentach. The Millennium Project zapewnia dostęp do sieci ponad 4 tysięcy ekspertów z każdej dziedziny specjalizacji oraz do najnowszych metodologii i narzędzi. Realizujemy dzięki nim najlepsze badania foresightowe dla rządów państw (m.in. Kuwejt, USA, Azerbejdżan, Egipt, Argentyna), światowych korporacji (takich jak, Motorola, Monsanto, Ford Corporation, Royal Dutch Shell) oraz Banku Światowego i instytucji ONZ. 4CF ściśle współpracuje przy realizacji projektów TMP oraz w rozwoju metodologii.

4CF The Millennium Project
4CF FERN
Foresight Education and Research Network

W 2012 roku 4CF dołączyło do grona najlepszych na świecie firm zajmujących się prognozowaniem długoterminowym i doradztwem, w klasyfikacji Foresight Education and Research Network (FERN). Cieszymy się ze współpracy z FERN, która promuje odpowiedzialne i profesjonalne studia nad przyszłością.

4CF to współcześnie jedyna na polskim rynku firma wyspecjalizowana w strategiach długoterminowych i analizach typu foresight. Stała współpraca m.in. z UNESCO oraz strategami wojskowymi pozwala nam na oferowanie naszym klientom najnowocześniejszych na świecie rozwiązań służących zdobywaniu i utrzymywaniu przewagi strategicznej. Dziesiątki zrealizowanych przez nas z sukcesem projektów dla biznesu i instytucji publicznych na całym świecie najlepiej świadczą o naszych kompetencjach.
4CF Foresight Works

Aktualności

Samochody Elektryczne – Scenariusze Rynkowe

Samochody Elektryczne – Scenariusze Rynkowe

W siedzibie Stowarzyszenia Producentów Części Motoryzacyjnych odbyło się spotkanie z przedstawicielami branży motoryzacyjnej podczas której prezentowane były metody i analizy naszej firmy oraz scenariusze rozwoju dla branży. Zachęcamy do zapoznania się z nim pod tym adresem.

PKPP Lewiatan

PKPP Lewiatan

Zachęcamy do zapoznania się z opinią PKPP Lewiatan w sprawie rządowego projektu ustawy o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym bazującą m.in. na naszych analizach.Opinia PKPP Lewiatan (PDF)

Droga donikąd

Droga donikąd

W Newsweeku można przeczytać artykuł dotyczący naszej analizy stanu autostrad w Polsce. Zachęcamy do zapoznania się z nim pod tym adresem.

Partnerzy

The Millennium Project

The Millennium Project

The Millennium Project jest największym think-tankiem foresightowym świata. Zapewnia dostęp do sieci ponad 4 tysięcy ekspertów z każdej dziedziny specjalizacji, oraz do najnowszych metodologii i narzędzi, aby realizować najlepsze badania foresightowe dla rządów państw, światowych korporacji oraz Banku Światowego i instytucji ONZ.
Narodowe Centrum Studiów Strategicznych

NCSS

Narodowe Centrum Studiów Strategicznych jest niezależnym ośrodkiem analitycznym, który został powołany do prowadzenia badań i analiz, pobudzania debaty oraz rozwijania innowacyjnego myślenia w dziedzinie szeroko rozumianego bezpieczeństwa Polski.
Foresight Europe Network

Foresight Europe Network

Foresight Europe Network jest nową inicjatywą europejskich oddziałów The Millennium Project oraz European Regional Foresight College, powołaną do życia w 2014 r. Misją FEN jest animacja współpracy przy projektach foresightowych nowej generacji: międzynarodowych, partycypacyjnych i cechujących się wysoką jakością.
Instytut Wolności

Instytut Wolności

Instytut Wolności to niezależny think-tank, tworzący idee i rzetelną wiedzę z najwybitniejszymi przedstawicielami biznesu, nauki i polityki oraz upowszechniający je w niekonwencjonalnej formie przy wykorzystaniu tradycyjnych i nowych mediów.
Polskie Towarzystwo Studiów nad Przyszłością

PTSP

Polskie Towarzystwo Studiów nad Przyszłością jest stowarzyszeniem powołanym do życia w 2011 roku, skupiającym ludzi nauki, profesjonalistów z różnych gałęzi gospodarki oraz entuzjastów, którzy podzielają przekonanie o wadze odpowiedzialnego planowania przyszłości zarówno w skali mikro (pojedynczy ludzie, firmy, małe społeczności), jak i makro (społeczeństwa, państwa, świat).
ITE PIB

ITE PIB

Instytut Technologii Eksploatacji – Państwowy Instytut Badawczy od chwili swego powstania przed blisko trzydziestu laty specjalizuje się w kreowaniu innowacji w obszarze budowy i eksploatacji maszyn, bezpieczeństwa technicznego i ochrony środowiska, a także opracowywaniu modelowych rozwiązań dotyczących programów ustawicznego kształcenia i doskonalenia kadr dla innowacyjnej gospodarki oraz transferu zaawansowanych technologii.

Doświadczenie

Tworzony przez nas zespół ekspertów posiada duże doświadczenie w realizacji trudnych i nietypowych projektów. Współpracowaliśmy z wieloma firmami i organizacjami w Polsce i za granicą. Nasi partnerzy z renomowanych firm i instytucji na całym świecie stanowią dodatkową gwarancję wysokiej jakości naszych usług.

Wiarygodność

Obliczenia dostarczane przez analityków 4CF stanowią rzetelne źródło wiedzy – są niezależne i obiektywne. Nie podlegamy wpływom interesów, nie interesuje nas upiększanie danych. Nasze analizy stanowią cenne wsparcie działań rzeczniczych.

Metodologia

Posiadamy rozległą wiedzę na temat metodologii analiz ekonomicznych, prognozowania rynkowego, statystyki. Cennym wsparciem merytorycznym jest dla nas międzynarodowy think-tank „The Millennium Project”. Do każdego problemu podchodzimy indywidualnie, opracowując metody badawcze i dostosowując narzędzia analityczne specjalnie do potrzeb klienta.

Zadowoloni Klienci

O jakości naszych usług świadczyć mogą opinie osób z firm i instytucji, z którymi współpracowaliśmy.

Zachęcamy do kontaktu

Proponujemy spotkanie w dogodnym dla Państwa miejscu i czasie, podczas którego zaprezentujemy narzędzia związane z foresightem biznesowym oraz zapoznamy się z Państwa potrzebami i zaproponujemy indywidualne rozwiązania.