4CF Surf the Future

I recommend 4CF as a dependable partner in Strategic Foresight and Futures Literacy for policy-making and Strategy.

Riel Miller, Foresight Director, UNESCO

Wyniki projektów, jak i sposób, w jaki były realizowane, przekonują mnie o profesjonalizmie i nowatorstwie firmy 4CF na rynku polskim.

Krystian Chmielewski, VicePresident Kongsberg Defence & Aerospace Polska

4CF provided foresight expertise at a highest level of professional skill.

Alberte Ruud, Senior Advisor, Norwegian Public Road Administration

Eksperci firmy 4CF z powodzeniem wdrożyli narzędzie do badań delfickich w czasie rzeczywistym HalnyX na potrzeby prac eksperckich.

Irena Pichola, Partner, Członek Zarządu, Deloitte Advisory Sp. z o.o.

Firma 4CF świadczy usługi z zakresu Foresightu Biznesowego na najwyższym poziomie.

Marcin Kubajczyk, Dyrektor Marketingu, Hoop Polska

Analizy i Publikacje

2017

Roboty u bram

Na zaproszenie magazynu „Kukbuk” ekspert 4CF i członek zarządu Polskiego Towarzystwa Studiów nad Przyszłością Kacper Nosarzewski opublikował artykuł popularyzatorski dotyczący przyszłości urządzeń i systemów AGD, w tym IoT.

czytaj dalej

Agrobiznes. BGŻ Trendbook

Analizy i Publikacje Na stronie BGŻ można przeczytać nowe wydanie Trendbooka - Agrobiznes poruszający temat krajowej branży rolno-spożywczej. Zachęcamy do zapoznania się z nim pod tym adresem. Facebook Twitter Portal 4CF:...

czytaj dalej

Przyszłość Druku 3D

Firma Cubic Inch, specjalizująca się w rozwiązaniach opartych na druku 3D, poprosiła 4CF o krótką foresightową analizę perspektyw druku 3D w kilku istotnych branżach – aeronautyce, automotive, automatyce i robotyce, branży stoczniowej, a także branży utrzymania ruchu.

czytaj dalej

2016

Opracowanie metodologii długoterminowych prognoz GIOŚ

Miło nam poinformować, że prace nad ekspertyzą nt. możliwości rozszerzenia zakresu raportów o stanie środowiska opracowywanych przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska o informacje prognostyczne dotyczące zmian stanu środowiska zostały zakończone. Zachęcamy gorąco do zapoznania się z nią pod tym adresem.

czytaj dalej

Strategia Powiatu Pruszkowskiego

Miło nam poinformować o zakończonych pracach i publikacji Strategii Rozwoju Powiatu Pruszkowskiego, która obejmuje kompleksowe opracowanie i sformułowanie strategii na najbliższą dekadę. Zachęcamy do zapoznania się z nim pod tym adresem.

czytaj dalej

Hyperloop. Przyszłość Transportu?

Na stronie Magazyn TVN 24 można zapoznać się z naszym artykułem dotyczącym innowacyjnej koncepcji transportu drogowego Hyperloop. Zachęcamy do zapoznania się z nim pod tym adresem.

czytaj dalej

State of the Future 2015-2016

Nowy raport o przyszłości State of the Future opublikowany przez The Millennium Project – największy na świecie think-tanku foresightowy reprezentowany w Polsce przez 4CF.

czytaj dalej

Corporate Forsight Potential in Visegrad (V4) Countries

Prezentujemy efekty naszych prac dotyczących budowania kultury foresightu w krajach grypy wyszehradzkiej. Projekt był kontynuacją wspólnego wysiłku nad budową Indexu Ekonomicznego dla Grupy Wyszehradzkiej. Zachęcamy do zapoznania się z raportem dotyczącym foresightu pod tym adresem.

czytaj dalej

2015

Macierz 4CF

Macierz 4CF to sprawdzone narzędzie wspomagające identyfikację, weryfikację i systematyzację rozwiązań rozważanych na potrzeby planowania strategicznego i analiz strategicznych

czytaj dalej

V4 State of the Future Index

State of the Future Index jest nowym wskaźnikiem ekonomicznym ukazującym ogólną perspektywę rozwoju danego kraju. Wraz z ekspertami z Grupy Wyszehradzkiej udało nam się stworzyć taki wskaźnik dla Grupy Wyszehradzkiej oraz Krajów Członkowskich. Zachęcamy do zapoznania się z raportem pod tym adresem.

czytaj dalej

2014

Artykuł 4CF – Futures Literacy Knowlabs in Future-Oriented Technology Analysis

Przedstawiciel 4CF prezentował wyniki aktualnych prac metodologicznych 4CF i UNESCO na międzynarodowej konferencji foresightowej, organizowanej co roku przez Komisję Europejską (DG JRC). Artykuł „Futures Literacy Knowlabs in Future-Oriented Technology Analysis” przedstawiał stan badań nad innowacjami w zakresie sesji foresightowych. Zachęcamy do zapoznania się z nim pod tym adresem.

czytaj dalej

Artykuł 4CF Trafik&Veje

W duńskim magazynie Trafik & Veje można przeczytać nasz raport dotyczący stanu foresightu strategicznego w transporcie drogowym i intermodalnym. Zachęcamy do zapoznania się z nim pod tym adresem.

czytaj dalej

Artykuł 4CF: The Future of Political Participation

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem – THE FUTURE OF POLITICAL PARTICIPATION. A CASE STUDY ON FUTURE GOVERNANCE IN “GLOBAL EUROPE 2050” REPORT ukazanym w periodyku „Przyszłość” Polskiej Akademii Nauk. Artykuł można zobaczyć pod tym adresem

czytaj dalej

Trendy technologiczne w nauce i biznesie

Na antenie TOK FM można wysłuchać audycji pod tytułem „Człowiek 2.0” czyli w jakich kierunkach rozwijają się technologie w nauce i biznesie. Zachęcamy do zapoznania się z nim pod tym adresem

czytaj dalej

2013

State of the Future 2013-2014

Raport o przyszłości State of the Future opisuje 15 Globalnych Wyzwań oraz porusza szereg nowych trendów i rodzących się zjawisk, które będą miały wpływ na przyszłość w wymiarze lokalnym i globalnym. Zachęcamy do zapoznania się ze streszczeniem menadżerskim w języku angielskim pod tym adresem.

czytaj dalej

Wicked Problems Gone Global

Podczas corocznego wydarzenia Tedx Warsaw można posłuchać wystąpienia naszego eksperta. Zachęcamy do zapoznania się z wystąpieniem na platformie Youtube pod tym adresem.

czytaj dalej

2012

Regional Foresight 2.0

Z przyjemnością prezentujemy raport dotyczący foresightu regionalnego w różnych krajach Unii Europejskiej. Zachęcamy do zapoznania się z nim pod tym adresem.

czytaj dalej

State of the Future 2012

Raport o przyszłości State of the Future opisuje 15 Globalnych Wyzwań oraz porusza szereg nowych trendów i rodzących się zjawisk, które będą miały wpływ na przyszłość w wymiarze lokalnym i globalnym. Zachęcamy do zapoznania się ze streszczeniem menadżerskim w języku angielskim pod tym adresem.

czytaj dalej

2011

State of the Future 2011

Raport o przyszłości State of the Future opisuje 15 Globalnych Wyzwań oraz porusza szereg nowych trendów i rodzących się zjawisk, które będą miały wpływ na przyszłość w wymiarze lokalnym i globalnym. Zachęcamy do zapoznania się ze streszczeniem menadżerskim w języku polskim pod tym adresem.

czytaj dalej

2010

Learning from the Futures

W publikacji pt. „Learning from the Futures” wydanej przez Palacky University opublikowany został artykuł napisany przez naszych ekspertów. Serdecznie polecamy zarówno artykuł, jak i całą publikację! Artykuł można przeczytać pod tym adresem.

czytaj dalej

Analiza Marż

W periodyku Business & Couching można przeczytać naszą publikację na temat analizy marż. Zachęcamy do zapoznania się z nią pod tym adresem.

czytaj dalej

2009

Samochody Elektryczne – Scenariusze Rynkowe

W siedzibie Stowarzyszenia Producentów Części Motoryzacyjnych odbyło się spotkanie z przedstawicielami branży motoryzacyjnej podczas której prezentowane były metody i analizy naszej firmy oraz scenariusze rozwoju dla branży. Zachęcamy do zapoznania się z nim pod tym adresem.

czytaj dalej

PKPP Lewiatan

Zachęcamy do zapoznania się z opinią PKPP Lewiatan w sprawie rządowego projektu ustawy o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym bazującą m.in. na naszych analizach.Opinia PKPP Lewiatan (PDF)

czytaj dalej

Droga donikąd

W Newsweeku można przeczytać artykuł dotyczący naszej analizy stanu autostrad w Polsce. Zachęcamy do zapoznania się z nim pod tym adresem.

czytaj dalej

Raport „Którędy Droga?”

Premiera raportu „Którędy droga, czyli jak odblokować inwestycje drogowe w Polsce?” przygotowanego przez FOR, 4C Future, PwC i kancelarię Wardyński i Wspólnicy. Raport można obejrzeć pod tym adresem

czytaj dalej

2008

Czy zastanawiały Cię kiedyś te kwestie?

Jak będzie się zmieniał mój rynek w najbliższej dekadzie? Jakie siły mogą go diametralnie przeobrazić, kiedy i dlaczego?

Jak mogę skutecznie wyprzedzać nadchodzące zmiany? Jak nie dać się zaskoczyć?

Jak mogę zbudować strategię, która zapewni realizację ambitnych celów mojej organizacji oraz pozwoli zachować elastyczność niezbędną w gwałtownie zmieniającym się otoczeniu?